Kymppi, Wihon wiimeinen Wundows

Winsontaa

Jo oli aikakin, Niin monta kertaa Redmod on antanut valheitaan kympin suhteen.
Vuosimaksua pukaa...
http://www.iltalehti.fi/digi/2015051119669715_du.shtml

kymppi on kasin perillinen missä mikään ei toimi! Monoprosessorituki päättyy 2kpl ja ydinten määrä 4kpl, joskin mukamas tukea on suuremmallekin määrälle, vaan ei tunnu hyödyntävän.

Pelit ei toimi ja vakoilu on tullut jäädäkseen!

6

74

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Buahhahahahah

      Onneksi nyt on tulossa lisää Ubuntu asennettuja koneita markkinoille!

    • kustaan_silmään

      Ilmeisesti tuo on se juju, että voidaan sanoa windowsin olevan ilmainen. Vuosipäivitykset saavat oman nimensä, kuten vaikka Macin kohdalla on tehty.

    • ostavakoilusi

      Vakoilu jatkuu kypässä ja pakkopäivitykset jyrää...

    • omaa_taloutta

      Minä pidän huolta vain omasta taloudesta. Tämän vuoksi ostelen kirppiksilta toisten hylkäämiä täysin toimivia tietokoneraatoja ja poistan niistä Windowsin kokonaan ja asennan tilalle haluamani linuxdistron tai bsdunixin.
      Miksi minun pitäisi huolehtia M$:n taloudesta ostelemalla vähän väliä uusia tietokoneita joissa on esiasennettu "pakkotyrkky"? En omista yhtäkään M$:n osaketta joten yrityksen talous ei kiinnosta pätkän vertaa. Elintasoni ei ole lainkaan riippuvainen M$:n menestyksestä.
      Kyseessä on vain oma talous ja siitä miten sitä hoidan. Yritykset hoitakoon omaa talouttaan minkä katsovat tarpeelliseksi. Minun talouteni ei ole sidoksissa M$:n talouteen. Eläkäämme siis eri talouksissa rinnakkain.

    • IhanpaskaKybä

      Kymppi on kaamein tapaus! vossa ollut testaajana.

    • näino

      Wundows 10 on käytännössä valmis huonosti toimiva ruma vilhon vimeinen wundows!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      37
      5086
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      82
      3616
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2993
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      2985
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      9
      2896
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      56
      2343
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      41
      1838
    8. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      9
      1770
    9. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1721
    10. Kiusaaja otti yhteyttä, mitä tekisit?

      Minulle kävi näin pari kk sitten. Olin aluksi todella ystävällinen. Sanoin, että olin jo unohtanut jne. Asia jäi vai
      Sinkut
      135
      1639
    Aihe