Kirjauduin noin tunti sitten Suomi24:een. Kirjoittelin pariin viestiketjuun. Kävin katsomassa myöskin postini selaimen toisella välilehdellä.
Luin välillä uutisia nettilehdistä, joita aukaisin ain omiin välilehtiin. Palasin takaisin S24 keskusteluihin, väittää että en ole kirjautuneena enää. Menin välilehdelle jossa postini on auki - kas mokomaa kun posti näyttää että olen kirjautunut. Palaan takaisin välilehdellä jossa S24 keskustelut auki ja voilaa, olenkin yhtäkkiä kirjautuneena.
Voi tätä sekoilun määrää näissä uudistetuissa palveluissa!! Onko tämä tarkoituksella vedetty näin lokaan? Siis todella omituisia venkoiluja tässä palvelussa, ei voi käsittää näin kehnosti tehtyä..
Kirjautunut vai ei - kas siinäpä pulma
10
<50
Vastaukset
- jhgtlhgketrghghvgdh
Näinhän tämä toimii. Keskusteluissa et ole kirjautunut, samaan aikaan postissa olet ja kun postista palaat keskusteluun, oletkin kirjautunut. Eipä nämä ylläpidon pellet mitään ymmärrä saati osaa.
- toimii.kuten.pitääkin
Niin se pitää ollakkin
- iubuyvutcytcoiklijiyv
Posti ilmoittaa automaattisesta uloskirjautumisesta...
Siltikään ei istunto pääty. Tämä istunnon hallinta on ihan suosta. Osoittaa täysin osaamattomuuden Suomi24 ylläpidossa. Postin istunto säilyy yllättävänkin kauan, kiitos siitä. Keskustelujen puolella istunto vain katoaa johonkin.. Törkeetä.
Osaamaton merkonomipoppoo ulos, osaajia tilalle! - sulkapalloharrastaja
Miksei ylläpito vastaa näihin asiallisiin kysymyksiin? Tuntuu turhauttavalta kirjoittaa tänne palstalle kun mihinkään ei saa vastauksia.
Kai nämä edes menee kehitysporukalle? Tarvii siellä testata ja katsoa miksi tällaista voi tapahtua..
Vika on, se pitää myös korjata! Käsittämätöntä kuinka huonosti kaikki toimii!!!!!! - bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb
On tämä täys seko koko sivusto!!!!!
Kävin lukemassa sähköpostini, eli kirjauduin Suomi24:een. Sen jälkeen kävin parilla vakiopalstalla. Yritin ilmiantaa palstahäirikön postauksen. Painoin LÄHETÄ, ilmoitus LÄHETETÄÄN ja sen perään rulla pyörimään ja laskutehtävä ilmestyi ilmiannon perään. Rulla vaan jäi pyörimään eikä valmista tullut. Painoin F5 jotta sivu haetaan uudelleen. Enää en ollutkaan kirjautuneena. Kertokaahan missä välissä kirjauduin ulos??? Vai eikö enää istunto kestä ku muutamia minuutteja? - sikotautinen.sekoko
Usein jää laskutehtävä tulematta vaikka ei ole kirjautuneena. Viestin kirjoittamisen jälkeen kun painaa LÄHETÄ, alkaakin kyselemään 'Olet poistumassa...'
- automaatti.tomaatti
Postissa voi laittaa automaattisen uloskirjautumisen pois kokonaan. Mitähän se sitten tarkoittaa oikeasti? Ainakaan Suomi24-palveluja se ei koske.
Kiitos ilmoituksestasi, palautteiden perusteella keskustelu -osion uloskirjautumisaikaa tullaan pidentämään huomattavasti lähiaikoina.
Posti -palvelussahan kirjaantumisaikaa voi säätää omista asetuksistaan. Terveisin, Suomi24 Ylläpito/ Ulla- Aaltopahvi.kierrätykseen
Ongelma ei ole niinkään tuo istunnon kestoaika vaan se että Suomi24 palvelut eivät lainkaan osaa hallita istuntoa ja siitä syystä tulee jatkuvasti outoja tilanteita. Ja toisaalta eri palvelut käsittelevät ja käsittävät istunnon aivan eri tavoin. Kokonaissuunnittelu ihan kuralla, valitettavasti
- kunhan.mainokset.pyörisi
Ulla @suomi24
Puhut kuin Posti ja muut Suomi24-palvelu olisvat eri asia. Valitettavasti sama istunto kulkee kaikkien palveluiden läpi, kulkee vain tosi kehnosti. Kaikkia kehnouksia ei tälläkään palstalla ole edes kerrottu. Kyse on todella kehnosta suunnittelusta, sen Suomi24 osaa!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1811248
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84803
- 51748
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?47654Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t235569Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55569Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä305566- 51539
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7520