http://www.uusisuomi.fi/asuminen/81842-varoitus-suomen-asuntomarkkinoista-joko-kaanne-tapahtui
Millään muulla maalla ei mene näin huonosti tulevaisuudessa. 8 vuotta meni kokoomuksen johdolla ja tässä ollaan, kuilun partaalla.
Millään muulla maalla ei mene näin huonosti tulevaisuudessa. 8 vuotta meni kokoomuksen johdolla ja tässä ollaan, kuilun partaalla.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Maailmantaloudessa on ollut kova nousukausi viimeiset 6 vuotta. Se on koskettanut muita maita paitsi Suomea. Kohta rupeaa maailmanmarkkinat laskemaan ja talouskasvu hyytymään myös maailmalla. Se tarkoittaa entistä kovempia aikoja tänne periferiaan.
Nykytilanne on pääosin Kataisen käsialaa - sortui itsepetokseen ja väärään tilanneanalyysiin. Katainen meni siitä, missä aita on matalin, ja piti väkisin pystyssä eripuraista ja työkyvytöntä hallitusta.
Katainen oli ensin neljä vuotta valtiovarainministeri ja sitten pääministeri, kunnes lähti karkuun Brysseliin. Kahdeksan vuotta on pitkä aika. Hallitusneuvottelijoilla on kurja perintö.
helpompi,kun muutamme kaikki kreikkaan ja jätetään suomi lomailua varten.
hallitus syyttelyt ja odotukset vain osa menossa olevaa alasajoa,ei hallitus töitä aikaan saa...päinvastoin.
työt tekee aina yritys,iso tai pieni. kunnan ja valtion toimet maksetaan veronmaksajien pussista,joten ovat vain palveluita,jotka itse maksetaan etu- ja/tai takakäteen.
Eikös viimeiset neljä vuotta valtionvarainministeriö ollut sosdemien puheenjohtajan hallussa.
Voitaisko myös sosdemeja kiittää, ihan tasa-arvonkin vuoksi.