Joukkopako ipusta

Schekoillaan

Yhä useammat ovat jättäneet ja jättämässä puolueen putinistien pelottamina. Puoluejohto on voimaton. Toisaalta on vaikea sanoa missä määrin vieraan vallan ihailijat ovat pesiytyneet puolueen päättäviin elimin. Ainakin joitakin aivan selviä tapauksia näyttäisi olevan.

28

477

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Gohome

      Toivottavasti tämä sn jättää myös IPUn .Emme tavitse näin vähäpätöisia ja pahansuopia kavereita, meidänhän tarkoitus on pelastaa Suomi tuholta jonka nämä usamieliset pöljät ovat aiheuttaneet kansalle. Emme kaipaa yhtään ulkomaitten rahoittamaa kaveria aiheuttamaan ongelmia suomalaisille.

      • kannatuskasvaa

        Jokunen saattaa lähteä mutta tilalle on tullut ja tulee paljon uutta nuorta voimaa, katsokaa vaikka ehdokkaamme,
        he pysyvät nyt kun ovat IPU,n löytäneet.


      • katse.taakse
        kannatuskasvaa kirjoitti:

        Jokunen saattaa lähteä mutta tilalle on tullut ja tulee paljon uutta nuorta voimaa, katsokaa vaikka ehdokkaamme,
        he pysyvät nyt kun ovat IPU,n löytäneet.

        Olit ehdottomasti meedio, kaikki pysyivät ainakin sekunnin!


    • Geopoli

      Kuuluuko stalinistitonttukin putinisteihin?

      • näinonn

        SN on stalinisti koska kukaan muu ei enää edes muista kuka Stalin oli.


    • uton

      Ette kai mene Kokoomuksen linjoille. Putinin puolue on Suomen Kokoomuksen kaltainen ja paljon perussuomalaisia kielteisiä ominaisuuksia sisältävä.
      Sen sijaan voisitte tutustua Marxiin. Ei siitä vahinkoakaan ole. Marxin Pääoma on taloustieteen ja filosofian perusoppikirja.

      • alkuasukki

        Ipulaiset ovat syntyneet ennenkuin Kokoomus perustettiin. Me olemme Suomen alkuasukkaita ja siksi taistelemme itsenäisyyden ja olemassaolomme puolesta. Kokoomus on suomalaisten omaisuuden hävittäjiä. Nythän kaikki sen näkevät.


      • bö.bööööö

    • sotea-vastaan

      IPU on kansallismielinen oikeistopuolue. Puolueen tarkoitus on aina ollut palauttaa Suomeen demokratia ja markkinatalous. Se edellyttää puolueen johdon ryhdistäytymistä. Johto ei voi toimia kannattajien mielipdettä vastaan. Puolueessa ei voi siksi olla myöskään sosialisteja eikä kommunisteja. Markkinatalous edellyttää rehellisen työn tekemistä kaikilta. Tämä on unohdettu niin ettei olla edes arvosteltu roistoja jotka tyhjentävät KMS-sopimuksen mukaan valtion kassan ja varastavat ihmisten rahat suoraan pankkitileiltämme. Tästä syystä meillä on loputon lama .Eväät tähän rosvoukseen ovat tulleet EUsta joka loi kommunismiin perustuvan kansantalouden joka vastaa entisen N-liiton käsityksiä . Tämä väärinkäsitys pitää muuttaa jotta keinottelirosvot saadaan pois vallasta jonka ne saivat korruptiolla itselleen KMS-vaalrohoituksen avulla. Juuri sieltä v 2007 on peräisin nykyiset vallankäyttäjät jotka putsasivat pankit lähtiessään mukaan vaalirahoitukseen. Tämä pitää kaikkien ipulaisten jo tietää ja ymmärtää jotta rahastus saadaan loppumaan. IPUn on helppo nousta suureksi puolueeksi jos johto muuttaa toimintamalliaan ja antaa äänestäjille oikean kuvan asioista.

    • alAN-OKSENTAA

      Nää jäljelle jääneet ipunistit on kyllä niin itsekästä porukka, että tappavat vaikka oman äitinsä nälkään jos se jotenkin olisi heidän homehtuneesta leipäsäkistään pois. Mitään ei anneta pois, ja kaikki kerätään mitä roskiksista ja romulavoilta vaan löytyy. Ja se seksielämä sitten, kovasti uhotaan niin kuin vallankumouksestakin, mutta mitään ei sittenannetakkaan, se kun alkaa takaraivossa takoa, että siinä luovutaan jostakin, siksi alapesukin on täysin vieras asia näissä piireissä. Haju on sen mukainen, mutta sekin on oma asia ja siksi moni käyttää jätesäkkiä alakerran suojana.

      • se-helpottaa

        Selkänesteitäkään et tarvitse. Puheesi sen todistavat. Kananaivoillahan politiikkaa nyt tehdään.


      • IPUSkOVALLE
        se-helpottaa kirjoitti:

        Selkänesteitäkään et tarvitse. Puheesi sen todistavat. Kananaivoillahan politiikkaa nyt tehdään.

        Eikö kilju käy vai vuotaako sinkkiämpäri vai miksi noin märrinmurrin TAAS?

        uskoa ja siunausta.. niitä tarvitset..


    • HEvonWit

      IPU haisee niin pahalle, että ehkä kommaritkin olisivat EU-kriitttisille kansalaisille ja kansalaispiireille siedettävävämpi vaihtoehto. KTP:n ummehtuneen neukkumuseon peli sentään toimii.

      Itsenäisyyspuolueen nykyinen sukupolvi on edellistä kaksinverroin huonompi ja puolue entistä rikkinäisempi. Kaiken kehityskelpoisuuden ulkopuolella. IPU:n RUPU-sakki ei ansaitse edes hörhökerhon nimeä. Pää on tullut vetävän käteen.

      • turhaa-luulet

        Turhaan höriset. Aika on ajanut ohitse. Hukkaan on mennyt koulutus.


      • herjaavalle-ellullipu
        turhaa-luulet kirjoitti:

        Turhaan höriset. Aika on ajanut ohitse. Hukkaan on mennyt koulutus.

        Koulutusta enemmän kuin kiertokoulu.. onneksi


    • iki-ipu

      Emme luovuta. Miksi?

    • Suomi_irti_IPUsta

      En tiedä, miksi ette luovuta.

    • valvova_neito

      Olisinko hullu ja luovuttaisin koska: IPU:n ohjekirjassa kehoitetaan valvomaan, siihen asti kunnes johtajamme laskeutuu maan päälle takaisin ja tuhoaa kaikki väärämieliset. 8=0

    • ex-ipulit
    • joku-tolkku

      Ei tässä mitään pikku-ukkoja pelätä vaan aseita joita ne sumeilematta käyttävät surmatakseen vastustajat. Vai luuletko jonkun pelkäävän naton hiirulaista tai saulia?

    • ei_edes_leikkikoulussa

      Joku torvelo elvyttelee taas ipu:n kalmoa, ei kuulkaas onnistu.
      Pas*a mi*ä pas*a.
      Kaikki tietävät, ettei tämä muutaman tampion ryssävedätys uppoa enää keneenkään.

    • irti.rahastuksesta

      Kauas on kaikonnut tämäkin valtataistelussa ryvettynyt parivaljakko ipusta.
      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000ink000335495.html

      Vinkiksi se kahvi voi olla sinkittyä tai muuten luomu terästettyä... Joten vaihtakaa tekin leiriä. Laatu on parempaa, eikä siitä tarvitse edes erikseen maksaa.

      • eitoimienää

        Tiedoksi: linkki ei toimi enää.


    • jäljet_hangella

      Enää ei ole joukkopakoa, kun ei ole jäljellä joukkoa.

    • voi_voi_voi

      Parin eläkkeellä olevan ja kahden muuun narsistin kvartetti koko suuri puolue.. Sekä muutama tuttelin kipeä hyyryläinen.

    • Näin_se_mänt

      Kaikista ensimmäiseksi IPU:sta lähti kuitenkin se vähäinenkin äly, joka sinne oli vahingossa eksynyt.

      • kolmenimeä

        Siis Hakalehto, Laihanen ja Karhut.


      • Pietulainen

        Pietua tuossa varmaan haettiin, mutta myös mainitsemasi henkilöt olivat melko älykkäitä ja lukeneita.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      58
      3703
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      72
      3085
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      53
      2281
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      14
      1510
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      65
      1289
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      86
      1146
    7. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      981
    8. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      23
      981
    9. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      55
      955
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      47
      942
    Aihe