Toimin lausahdus "Nussittuna nukkuisit sikeästi" on aivan tahallaan ymmärretty väärin. Toimihan lausui tuon edellisen hallituksen aikaan joka persujen mukaan antoi rahaa löysin perustein Kreikkaan. Persujen mukaan hallitus ikään kuin varasti suomalaisten rahoja antaakseen ne Kreikkaan. Varastamistahan joskus kutsutaan myös nussimiseksi - "mun rahat on nussittu", "joku nussi mun auton viime yönä" jne.
Nukkumisella sikeästi Toimi taas vertasi nukkuvien puolueeseen.
Eli lause "Nussittuna nukkuisit sikeästi" on tulkittava "Ryöstettynä et sinäkään äänestäisi vaaleissa".
Että naiset on tyhmiä!
Nukkumisella sikeästi Toimi taas vertasi nukkuvien puolueeseen.
Eli lause "Nussittuna nukkuisit sikeästi" on tulkittava "Ryöstettynä et sinäkään äänestäisi vaaleissa".
Että naiset on tyhmiä!
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sikäli asia on vakava, että kansanedustaja alkaa harjoitella flirttiä eläkeiässä ja päättyy kökköön
nukkumaan menevälle naiselle sanoo
tuutsamunhuoneeseennussimaan
piiritys pitäisi aloittaa paljon ennen ja silmästä käsin
ja sitten ehdottaa että mennään keskustelemaan Kekkosen politiikasta
tai Habsburgien hallinnosta mun huoneeseen yömyssyn ääressä
ja sitä rataa
alan mies esittää
http://www.seiska.fi/images/upload/cms/files/admin/hyttiin_625.jpg
Kaksikko viihtyi tanssilattian lähellä, missä he juttelivat kahdestaan ja joivat punaviiniä, kun bändi soitti lavalla. Reilusti puoli kahden jälkeen yöllä Kimmo ja tumma nainen poistuvat yhtä matkaa ravintolasta. He eivät suinkaan lähteneet eri teille mukavan ravintolaillan jälkeen, vaan suunnistivat Sasin hyttiin.
Viher-punikit nussivat rahamme Euroopan vakautusrahastoon, ei ihme jos nukuttaa ja vituttaa. "Ilmiantajalle "aukeaa varmasti tuksuinen tulevaisuus, on äo sitä luokkaa ja potkittu kunnailispaikalta jo kauan sitten.
Oikeastihan Toimi tarkoitti vaan että "nukkuessasi nukkuisit sikeästi" mutta persus sentään kun sormet lipsui näppäimillä niin että tuli kirjoitusvirhe.