http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1431928869995.html
"Suomi harkitsee osallistumista ihmissalakuljettajien vastaiseen sotilasoperaatioon Välimerellä, sanoo väistyvän hallituksen ulkoministeri Erkki Tuomioja (sd.).
– Olemme lähteneet siitä, että jos tällainen operaatio tulee, katsomme millä lailla siihen voidaan osallistua, Erkki Tuomioja sanoi Brysselissä.
Tuomiojan mukaan Suomi odottaa ensin, saadaanko operaatiolle YK:n turvallisuusneuvoston ja Libyan hallinnon hyväksyntä. Ilman näitä operaatiota ei voida käynnistää täysimittaisesti. Osallistumispäätös jäänee Suomen tulevalle hallitukselle. "
Tuomiojan Eeki lähtee hyökkäyksen vetäjäksi ryssänleipälaukku ja Eestin lätsä aseinaan !
Suomesta sitä tuota rahaa löytyy, aina kun sitä johonkin ulkomaan operaatioon tarvitaan ! Kotimaassa onkin helevetimoinen rahapula !
Heinolan reumasairaalan pystyssä pitämiseenkään ei löytynyt 2 miljoonaa euroa, reumasairaat pantiin heitteille, mutta seuraavalla viikolla löytyi miinlaiva Pohjanmaa, ja sen mukaan 11 miljoonaa euroa, yhteiselle kapiaisten juopottelu ja somaalimerirosvojen ruokintareissulle !
Mutta twiittaillaan ja lähetellään selffieitä, vaikkapa punaisissa hinttihousuissa !
Late Lapista. SSSS Ry!
SUOMI ON LÄHDÖSSÄ KESÄSOTAAN VÄLIMERELLE !
2
<50
Vastaukset 2
- 100miljoonaa
Sota maksaa Suomelle noin 100 miljoonaa.
- Leikkauslistat
Talvi sota Jatko sota ja Kesä sota nyt kasvonaamiolla varustettuna.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1062195- 103886
- 64801
- 46790
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21706Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha511699Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76630- 64595
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23570- 57551