Suomalaisena oleminen on helvetin yliarvostettua.
Suomalaisuus on yliarvostettua.
muamua
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
SUOMALAISUUS EI OLE YLIARVOSTETTU, VASTOIN PÄIN.
Onko aloittajan ihannearvostus Afrikkalaisuus ja Etelämaisuus.
Kenties olet sieltä kotoisin,säälittävä raukka.
Jos katsoo vaikkapa voitettujen Nobelin palkintojen määrää, ei ole suomalaisilla paljon juhlimista. 4 palkintoa, joista niistäkin yksi meni Ruotsiin muuttaneelle mamulle.
Sitten taas esimerkiksi juutalaisia voittajia näyttää pikaisen googletuksen perusteella löytyvän 194, joten ihan heti ei Suomen vastarintaliike mene siinä tilastossa ohi. Eli suuta soukemmalle.
Blörps.
Tästäpä näitä noopelipalkintojen voittajia näet: http://mvlehti.net/2015/05/24/ministeri-ruotsissa-raiskataan-enemman-kuin-intiassa/ Melkoinen noopelin palkinto on kun saa vapaasti raiskata ja palkintona on täys ylöspito ja palkkaakin vielä!
Valejuutalaisethan tuota koko noopelijuttua pyörittävät joten sijoitus palkintomarkkinoilla on taattu.
Suomen 1990-luvun alusta saakka jatkunut lännettyminen, eurottuminen ja natottuminen sekä yleinen länsimainen globalisaatio, maahanmuutto, monikulttuurisuus ja arvoliberalismi takaavat yhdessä sen, että suomalaisuudesta saatetaan päästä jo piankin eroon, jos se nyt niin kauhea asia on.
Nii i hiukan väliin huvittaa ja nolottaa kuinka suomalaiset on olevinaan,tämä maa on yksi hyttysen paska maailmassa,pressakin(jota kyllä arvostan ja kunjoitan),yrittää Putinille neuvoa,monikohan edes ymmärtää kuinka suuri ja valtava venäjä on,turha on eu ,tai amerikankaan uhkailla,painostaa,kiristää mitenkään,mekin olemme aiemmin kuuluneet sille.Stupin isot hampaat eu vehkeilyt tuoneet vain työttömyyttä ja ne kreikan velatko muuttuneet saataviksi,kun nyt puhuta niistä,omamme hienosti unohdetaan,joo kyllä pakolaisia tarvitaan ja niihin on muka rahaa,mutta ei eläkeläisille ja niillekin paremmat hoitajat saisi filippiineiltä,tuskin Irakista,tai Syyriastakaan( Suomalaiset riehuu juovuksissa,mutta tulokkaat selvinkin päin.)Pommien teko onnistuisi meiltäkin,mutta toisten ihmisten räjäyttely ei kiinnosta.Kirjaisin on suurin aseemme?
Nationalismi on sairaus ihmisen mielessä.
ei muuten ole