Stubb hermostui Yle:n toimittajalle

kaikki alkaa vähitellen saada tarpeekseen hurri ylestä, toivottavasti uusi hallitus puuttuu kovalla kädellä ylen toimintaan.

http://yle.fi/uutiset/stubb_arsyyntyi_ylen_kysymyksesta/8007901
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

.

"Ruotsalaisen Ylenannon alasajamisella välittömästi 500 milj. säästöt joka vuosi!"

.

Äänestä

Kannataa varoa mitä toivoo.
Ei leikkaukset tulisi kohditumaan kuin pieneltä osin ruotsinkieliseen puoleen. Kun suomenkielisiltä leikataan leikatut ohjelmat siirtyvät nähtäväksi maksukanaville.
Elikkäs maksat enemmän näet vähemmän ja svekot jatkaa kuin ennenkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


karmeaa kirjoitti:

kaikki alkaa vähitellen saada tarpeekseen hurri ylestä, toivottavasti uusi hallitus puuttuu kovalla kädellä ylen toimintaan.

http://yle.fi/uutiset/stubb_arsyyntyi_ylen_kysymyksesta/8007901

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu