Kyllä P-Koreaan pitää lähettää lähetyssaaarnaaja kertomaaan ilosanomaa pepsipurkista. Ehdotan että Truba varustetaan asialle. PepsiCorporation maksaa.
PELASTUS POHJOIS-KOREAAN
Reiska
13534
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Hyppää itse pepsipurkkiin samalla
Jaaha, uskovainen tulee uskovaisten joukkoon, eli savolainen muitten yksilahkeisten mukaan. Tervetuloa.
Näin vain sinun typerän nimimerkkisi ja päätin tulla kuittaamaan.
Kuinkas kyykkiminen on sujunut, vieläkö koskee kovastikin kun nöyryytin sinua huuhaalla?
Hienoa että olet tullut uskoon. Kyykit pepsipurkin edessä roikkosuoli alttarilla?
Rukous
Kirjoittanut: Savolainen-Pysäyttäjä 20.11.2004 klo 21.51
Homous on syntiä. Paljonko pitäisi rukoilla aina suikkisten ja panojen jälkeen, jotta Jumala hyväksyisi minut?
Itse rukoilen 10 min suikkisten ja 20 min panojen jälkeen. Onko se liian vähän? Vituttaa välillä saatanasti, kun pitää rukoilla tunteja illalla eikä ehdi SaPKon peliin!!
....
kaikki rukoilisivat ja siunaisivat nyt Reiskan puolesta, sillä eikö niin ole hyvä tehdä..näissä tapauksissa.
Eks sä tajuu hei, ei ne rukoukset mitään toimi. Kyllä ootte tyhmiä.
hyviä keskusteluja varmaan käydään ennemminkin ruoka&juoma palstalla kuin täällä. turha pepseihin on sotkea mitään pohjois-koreaa tai pelastusta. pepsi on vain pepsijuomaa eikä muuta, on sitten pullossa tai purkissa. pepsi, cocacola, kahvi, tee, maito, vesi, hyviä keskustelunaiheita ruoka ja juoma palstalle.
Pepsiin pitää uskoa niin kuin sinä uskot omaan jumalaasi. Lisäksi Pepsi rukoukset toimivat 100% varmuudella yhtä hyvin ja tehokkaasti kuin jumalasi rukoukset. Älä pilkkaa Pepsiä tai sinusta tehdään Fantaa.
se kirjoitetaan isolla kirjaimella Pepsi.
Ei ruvettasu nyt pilkaamaan meidän kaikkien Jumalaa, pyhää Pepsipurkkia.
Trubaduuria en lähettäis P-Koreaan, sille vois käydä kuten kaimalleen Trubadurixille Asterixissa, teippaisivat kuonon umpeen ja virittelisivät puunoksalle istumaan.
Miten sitten napattais tukevia siivuja Geellä vahvistettua Pepsiä?
ihan rauhallisesti juoda pepsiä niin kuin mitä hyvänsä juomaa. jos sinulla on pepsin juomisen kanssa ongelmia, niin käänny lääkärin puoleen. jos et tiedä eroa juomisn ja uskomisen välillä, niin käänny silloinkin lääkärin puoleen.
turiset? syömiset ja juomiset osaa lapsikin erottaa uskomisesta. ei sinun tarvitse tehdä muuta kuin syödä ja juoda ja nukkua. kyllä se sinun elämäsi tarkoitukseksi riittää. viisainta kirjoittaa pelkästään pienillä kirjaimilla, niin ei tee samoja virheitä kuin jotkut, jotka eivät tiedä, milloin käytetään isoja ja milloin pieniä alkukirjaimia.