Otsikko jo kertoo kaiken, se on lainaus venäläiskirjailija Shiskiniltä.
http://yle.fi/uutiset/venalaiskirjailijavenalaiset_ovat_tottuneet_valtion_valheisiin_-_jokainen_tietaa_etta_armeijaa_on_ukrainassa/8012940?ref=leiki-uup
http://yle.fi/uutiset/venalaiskirjailijavenalaiset_ovat_tottuneet_valtion_valheisiin_-_jokainen_tietaa_etta_armeijaa_on_ukrainassa/8012940?ref=leiki-uup
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kyllä on tervettä puhetta Siskiniltä, olisikin hienoa jos hän olisi presidentti. On sääli että venäjällä on putin, vainoharhainen, omaneduntavoittelija vallassa.
Vapaassa ei korruptuneessa maassa putinilla ei olisi mahdollisuuksia päästä valtaan. Putin säätää koko ajan uusia lakeja turvatakseen oman asemansa.
http://yle.fi/uutiset/laille_ei-toivotuista_jarjestoista_putinin_sinetti__usa_arvostelee_venajaa_kansansa_eristamisesta/8013609
Omituista on, että kansa lähtee valtapoliitikkojen kelkkaan typeryyksien tielle, vaikka maan sivistyneistö yrittää puhua järkeä.
On suuri paradoksi, että Venäjän "sivistynyt hyvin koulutettu kansa" vakuuttaa ulospäin asioiden Venäjällä olevan hyvin.