Pate kouri lentoemoja persauksista aikanaan. Hän pääsi kyllä aika vähällä tempauksestaan. Oliko muutama konjakki pohjina ja levottomat kädet.
Toinen kouri puhelintaan liikaa ja pilasi koko uransa sekä sukunsa maineen.
Kanerva on porskutellut ministerinäkin tempaustensa jälkeen, tosin viimeinen niitti oli Tuksu ja synttäriepäselvyydet Sutki Sukarin ja muiden kaverien kanssa.
Jaksaa silti vielä porskuttaa.
Toimi on kevytsarjaa näissä kisoissa.
Väyrynen pääsi vähällä aikanaan.
6
<50
Vastaukset
Se oli maantapa aikanaan. Femakot eivät vielä olleet pistäneet evoluutiota järjestykseen. Kekkonen kouri ruokapöydässä emännän tissejä ja kehuikin vielä. Teki kaverinsa muijalle äpärän ja tästä suurlähettilään. Naipotteli toisen kaverinsa muijan kanssa; tosin tästä tuli puukkoa kylkeen.
- Ympäriämpäri
Those were the days my friend
We thought they'd never end... - drgdrggd
Ympäriämpäri kirjoitti:
Those were the days my friend
We thought they'd never end...Kourijat ja sen tyyppiset pellet pitäisi ampua saman tien.
- Yrhökälevä
Mielenkiintoista, mikä tämä puukotusjuttu oli. Se on uusi asia.
Kekkonen tosiaan oli aikamoinen viheltelijä ja Sylvi sai aika paljon kestää.
Hän oli aikansa poliitikko, nykypäivänä olisi ehkä muissa tehtävissä.
Paljon turhaan kehuttu neukkujen nuoleskelija. Täysin itäänpäin rähmälläänollut pelle.- rikastu
Ehdottomasti olisi ollut parempi, että Kekkonen ei olisi ollut missään diplomaatti suhteissa Neuvostoliittoon. Suomelle olisi ollut parempi jäädä köyhyystasolle, ilman mitään teollisuuden ja tekniikan kehitystä. Elintason nousu vaan hapatti suomalaisten sivistyksen, Nyt jälkipolvet parkuu, jos ei saakaan rahaa kouraan sängyssä lojuen. Työtä halveksitaan, ellei se satu olemaan unelma-ammatti!
Legenda kertoo, että Kalle Kaihari huvilallaan Ylöjärvellä yllätti Kekkosen ja muijansa täydessä touhussa ja iski UKK:ta puukolla. Tästä seurasi sairaalareissu, joka julkisuudessa naamioitiin umpisuolileikkaukseksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1491737
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu111581Joensuun (kaupungin) kiusaamisongelma
Syrjitään, savustetaan ulos ja kiusataan. Pieneen piiriin ei kaikki mahdu. Tehdään elämästä mahdotonta, jolloin ainoa va291196Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu1931141- 861008
- 74951
Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä
Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta351923- 61798
- 49771
- 50766