Organioidusta sabotaasista ja vihapropagandasta huolimatta Polina Gagarina sädehti ja valloitti koko Euroopan sydämet. Osoitus siitä että mätä EU-imperiumi ei vielä ole tuhonnut kansalaistensa moraalia. Perverssiksi irstailuksi vajonnut laulukilpailu on pudottanut Brysselin diktaattoreiden viikunanlehdet.
VENÄJÄ Eurovision moraalinen voittaja
JOKOUSKOTTE
24<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Selvästi ensin tuli pisteitä Venäjälle - sitten äkkiä alkoi linjat pätkiä ja vain Ruotsin tili kasvoi.
Venäjä on siis freakshown kirkkain tähti ja homotuksen äänekkäin sanansaattaja? Torvet soi ja putinin hanuri laulaa.
Viisuja ei haluttu Venäjälle ja hyvä niin. Mutta ei ollut laulajan vika, häntä kävi sääliksi. Putin pilasi hänen voittonsa, ei muut.
Jännä miten tämäkin saadaan Putinin syyksi. Ne joiden äänestystulokseen vaikutti muut syyt kuin laulun arvostelu saisivat hävetä. Parasta laulua tässä haettiin eikä mitään poliittista linjaa.
Mitä laulua? Sehän oli suoraa huutoa!
Ei venäjästä ja moraalista voi puhua samassa yhteydessä. Venäjä on moraaliton maa.
Kunhan putrollit yrittävät vääntää kauhiasti pusaten naamat punaisena taas suurta ja mahtavaa sanonko mitä...
Yhdysvalloissa on paljastunut, kuinka Kremlin epäsuosiossa olevat oligarkit rahoittavat venäjävastaista propagandaa. Yhdysvalloissa on meneillään uusi mccarthyistinen mustamaalauskampanja. Tämä on näköjään leviämässä myös muualle Yhdysvaltojen vaikutuspiirissä oleviin valtioihin. Toisinajattelijoita eristetään ja pyritään hiljentämään eri keinoin. Venäjän informaatiosodankäyntiä ja propagandaa liioitellaan. Tavoitteena on muodostaa yksi hegemoninen totuus, josta poikkeavat mustamaalataan venäjätrolleiksi ja niin edelleen. Tämä on itsessään suoraan propagandaoppikirjoista. Käytetään hyväksi Ukrainan kriisiä ja syötetään mustavalkoista maailmankuvaa laboratoriorotille.
Kaikesta tietenkin hyötyy miljardöörioligarkit. Eriarvoisuus ja pääomien keskittyminen on kasvanut ennätysmäisiin mittasuhteisiin ja jotain on tehtävä tämän tosiasian häivyttämiseksi. Kehittämällä vihollinen ei huomata tai välitetä, että yhteiskunnassa vallitsee tosiasiassa rahavalta. Rahavalta on kaappaamassa valtiota itselleen. Näin tapahtuu niin Nigeriassa kuin länsimaissa.
Jaa, kylää se tuo trollien (ja heidän matkijoidensa) kieli on jäänyt 50-luvulle. Ei uppoa tämän päivän ihmisiin.
Venäjän ihailussa on kyse Zimbardon klssisten vankilakokeiden paljastamasta ihmismielen black boxista, komannes ihmisistä nauttii toisten tappamisesta ja kiduttamisesta. Siinä Venäjän ja Isiksen suosion perusta.
Tuo on ihan totta. Ihmeellinen homostelun tai erilaisten transistoreiden korostamiskisa on nykyään Euroviisut. Onneksi Venäjällä on vielä yhtenä harvoista maista terve järki ja ihmisten moraali kunniassa.
tilaisuuden tullen esiintyy yläosattomissa. http://www.nighttours.com/moscow/gayguide/
Ehdotus : luomua mukaan! Jokaisesta kappaleesta pitäisi olla mukana myös versio jossa vokalistit esiintyvät maansa kansallispuvussa ja ilman säestystä. Normaalivalaistuksessa ilman mitään efektejä. Näin voitaisiin katsoa kuka on kuka ja mikä on mikä.
Venäjältä ei tule ainakaan mitään partasuisia akkoja nolaamaan kansaansa kuin EU-sairaus maista!
Paras kappale tottakai, mutta miljoona pietarintrollia ei riitänyt :(
Makuasioita tietenkin, paras esitys voitti!
Voitto olisi kuulunut Polinalle. En ole koskaan kuullut hänen lauluaan mutta pyllistää niin ihanasti pornokuvissa.
Paras kappale. Ei mitään vastaansanomista.
"Voitto olisi kuulunut Polinalle. En ole koskaan kuullut hänen lauluaan mutta pyllistää niin ihanasti pornokuvissa."
- linkki?
Miten joku voi tykätä tuosta pillittävästä luurangosta?
Pornosaiteilla niitä on näkynyt. Kokeilin googlettaa mutta osa linkeitä (porno) on poistettu sanoo Google.
Laulajalla on hyvä ja tasainen hammasrivistö.
Kaunis ja upea ilmestys tämä Venäjän kilpailija, ja hienolle laululle taidokas esitys.
Voittaja musiikillisesti ja oikean eurovisiokisan hengessä!
Kyllä noin on, sateenkaariväkikin on ottanut Polinan uudeksi ikonikseen.
Venäjä ja moraali eivät mahdu samaan lauseeseen!