Ihan jokapaikassa on sana Sisu. Aluksi oli voima nimeltä sisukas, Sisu oli pastillit ja Sisu kuorma-autot. Nämä kolme sisua on ihan okei, mutta sitten jokikisen asian pitää nimetä sisuksi; äärioikeistolaisten nettisivusta Ruotsin radion suomenkieliseen kanavaan; Sisuradiossakin on lauantainen ohjelmasarja nimeltä Sisutarinoita, ja nyt myös Suomi24 sivustolla. Aika hassua!
Ajatus Sisusta!
2
150
Vastaukset
- BLOODisLIFE
MÄ OON JUONU YRTTITEETÄ NIMELTÄ SISUPERKELE SE ON HYVÄÄ TERVAISEN MAKUISTA JA SIINÄ LUKEE ETTÄ SITÄ VOI LAITTAA VAIKKA JALOVIINAAN
- Urpilaisetjamuut
SISU oli paras kilpailija VANAJALLE. Sisupusseja on vieläkin,varsinkin ne jokka
antaa varonmaksajille kuuluvat rahat kreikkaan.Ne vasta sisukkaita ovat.Ne ei
pelkää mitään,eikä ketään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522105
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3321303Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941225- 1551136
- 68951
- 35938
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31879Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59838Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta24814Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46789