Soini: Me teimme sen - RKP vain lupasi

Perssoni

Timo Soini on kyllä hauska mies.

Hänen mukaansa hallitustunnusteluissa RKP vain lupasi kääntää takkinsa, mutta ei kuitenkaan kääntänyt.

Persut sen sijaan pitivät hallitustunnustelijalle antamansa lupaukset ja käänsivät takkinsa monta kertaa. Se ei jäänyt pelkäksi lupaukseksi.

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sika_itse

      No tuostakin asiasta Soini varmaan rupee moralisoimaan ruotsalaisia. Lupasivat madella persujen edessä mutta eivät sitten kuitenkaan.

    • takkivinksinvonksin

      Ei voi olla totta! Nytkö Soini leuhkii sillä että on käännellyt takkiaan tullen mennen. Ja että RKP:n olisi pitänyt lähteä samaan leikkiin. Kyllä on persuilta selkäranka lopullisesti hukkunut.

      • Näin on päässyt käymään.

        Soini alkaa olla jo itsekin niin sekaisin jatkuvasta takinkääntelystä, että joutuu nykyään tarkistamaan ennen suunsa avaamista, kuinka päin takki tuli laitettua tänään:

        http://static.iltalehti.fi/uutiset/19694129_uu.jpg :D


    • mattipoika
    • mullvad

      RKP olisi ehkä kääntänyt, jos...

      PS käänsi kun...

      Soinin naurettava Persu-Show puoluevaltuustossa persutui siis RKP:n oslata konditionaaliin(olisi-jos).

      PS:n kohdalla kyse on sen sijaan todella tapahtuneesta. Jos Soinilla iolisi hallituskiimassaan yhtään kykyä ajatella mitä suustaan päästää, hän olisi kyllä jättänyt tuon RKP-valheensa kertomatta.

      Ja muuten: Soini rupesi siis hankalan paikan tullen lavertelemaan hätäkakkatarkoituksessa hallitustunnusteluvaiheen asioista julkisesti. Tätä tasoa oleva luotettavuus voi koitua vielä ongelmaksi hallitusyhteistyössä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      44
      5832
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      47
      5338
    3. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      48
      3718
    4. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      13
      3663
    5. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      94
      3306
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      31
      3126
    7. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      59
      2884
    8. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      57
      2740
    9. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      53
      2390
    10. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      38
      1844
    Aihe