Teuvo ja Toimi persuministereiksi

Sahuri Teuvo ja tekstisuhari Toimi ovat itseoikeutettuja persujen ministereitä. Toimen miehiä molemmat. Toinen hoitaisi käytännön puolen ja toinen teorian. Lisäksi tulee mieleen hauveli-Oinonen ja piinaajapappi Kivelä? Myös Juha Väätäistä ja kovakeppi-Mikkoa voisi kysyä. Molemmilla mittava poliittinen ura takanaan.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Viestintäministeri Toimi, joka uudistaa viestintäkäytäntöjä paremmin suomalaisten makua vastaavaksi.
Terveysministeri Teuvo, joka uudistaa alkoholipolitiikan paremmin vastaamaan suomalaisten käytäntöjä.

Äänestä
  • Siinä on kaksi kovaa Teetä. Kansa tykkää ja maksaa.

    Äänestä

  • kenttä.toteaa kirjoitti:

    Siinä on kaksi kovaa Teetä. Kansa tykkää ja maksaa.

    Ei taida Teuvolle tee maistua vieläkään, vaikka lupasikin vaalivalvojaisten morkkiksesta selvittyään ryhtyä raittiiksi mieheksi ja aloittaa työnteon.

    Äänestä

Tuleeko Oinosesta eduskunnan puhemies?

Äänestä

Tätäkin ketjua katsoessa, mitä muuta tämä on kuin häiriköintiä?

Äänestä

Perseministerikokelaat on jo esiintyneet.

Äänestä

googlatkaapa "prolapse licking". Siinä on perduilua aidoimmillaan. erityisesti Keski-Suomessa persut harrastavat tätä lajia. hyi saatana.

Äänestä
  • No siinäpä onkin peräreikäpersuille sopiva laji!!

    Äänestä

Paremmat miehet jätetään toiseen aaltoon kun kansa äänestää persut suurimmaksi.
Sekös risoo sateenkaarimiehiä tom-patsaalla, joka tulee uuden moskeijan nurkille.
Rahoitus tulee isisiltä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ketä.muita kirjoitti:

Sahuri Teuvo ja tekstisuhari Toimi ovat itseoikeutettuja persujen ministereitä. Toimen miehiä molemmat. Toinen hoitaisi käytännön puolen ja toinen teorian. Lisäksi tulee mieleen hauveli-Oinonen ja piinaajapappi Kivelä? Myös Juha Väätäistä ja kovakeppi-Mikkoa voisi kysyä. Molemmilla mittava poliittinen ura takanaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu