Nylands brigad igen bäst på att kasta granater.

Fem granatkompanier deltog i tävlingen som ordnades under armena övning i Roavajärvi.
Det är andra året i rad som Nylands brigad vann tävlingen.
6142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Duktiga "pojkar " och "flickor ".Huvudutbildare och chef för granatkastarkompaniet är kaptenlöjtnant Jenni Bäck.

Äänestä
  • Ojdå,riktigt en kvinna som chef.

    Äänestä

  • Vai että merivoimat päihitti maavoimat Kranaatinheitinkilpailussa?

    Äänestä

fin tävling om utan fuskning. Men ändå kan inte lita på hurrina. Tyvär

Äänestä
  • Knappast fuskande,det såg nog de finskspråkiga kompanierna som deltog i tävlingen till.

    Äänestä

Enligt nätfennona tycks Nylands Brigad endast duga till Munsala roddare....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lamf kirjoitti:

Fem granatkompanier deltog i tävlingen som ordnades under armena övning i Roavajärvi.
Det är andra året i rad som Nylands brigad vann tävlingen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu