Hyysätäänkö valkoihoista maahanmuuttajaa Afrikassa samalla tavalla kuin afrikkalaisia maahanmuuttajaa Euroopassa? Haluan kaksi vaimoa ja yksitoista lasta, töihin ei varmaan tarvitse mennä kun joka kuukausi tilille kilahtaa pieni omaisuus sossurahaa.
Afrikkaan naahanmuuttajaksi
AfrikkaanMamuksi
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
En osaa kyllä vastata. Kysy Taukilta ja Keskoselta, niillä on ainakin jotain rakkaussuhteita ollut ko. maanosassa.
Saanko silpoa vaimojeni ja tyttärieni alapäät niinkuin somalit tekevät Suomessa? Peräreiät ainakin ompelen umpeen.
On sinulla sairas mieli.
Tervemenoa vittuun Suomesta!
Voisin lähteäkin eläkepäiviä sinne viettämään. Mutta ryöstäiskö ne heti kättelyssä kaiken?
Toki toki. Ensin näytetään että tässä sulle maata vaikka kuinka paljon, rakenna mihin haluat. Tässä sulle rakennus tarpeet eli kasa elefantinpaskaa. Saat tehdä töitä, jos löydät niitä. Jos et löydä, ei ole pakko tehdä töitä. Vaimoja saat niin paljon kun haluat elättää. Ruokaa ei ole joten se ei varmaan ole ongelma, koska sitä ei ole. Terveyden huollon hoitaa kylän poppamies kahta strutsin munaa vastaan. Lopuista mitättömistä asioista joudut huolehtimaan itse.
Jos siellä olisi samanlaiset olot kuin meillä täällä niin ei kai ne sieltä tänne tulisi.
Naapurillani on enemmän rahaa ja hienompi auto kuin minulla, minä siis muutan naapurilleni asumaan ja hän saa elättää minut.
Kas näin yksinkertaista on vastustaa rasismia... :)
Älä nyt putoa tuolilta mutta suomen hyvinvointi on nykyisin velkarahalla ostettua (kuten mamujen raahaminen tänne).
Afrikan mailla puolestaan on suunnattomat luonnonrikkaudet joita afrikkalaiset eivät osaa hyödyntää, ja jatkuva väkivallan kulttuuri sekä islam pitää huolen siitä etteivät he koskaan opikaan.
Puhumattakaan koulutuksen järjestämisestä ja naisten tasa-arvosta joka on sivistyksen ja hyvinvointivaltion edellytys.