Saas nähdä minkalainen parku alkaa Demareiden

ja Vasemmiston taholta kun Sipilän leikkauslistat julkaistaan . Kun edellisen maamme surkeimman hallituksen takana oli nämä kaksi jarrupuoluetta mitään edistystä ei saatu aikaan nyt on tekemisen meininki ja jos on vähänkin järkeä päässä pitävät turpansa tukossa etteivät munaa lopullisesti itseään .
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kyllä Paavo Arhinmäki tulee varmasti örveltämään naama punasena jollei ole ryyppäämässä ja haukkumaan tulevaa hallitusta itsehän ei viitynyt koko kautta loppuun asti .

Äänestä

Vihreiden jälkihymy-sössöttäjäkin varmasti aamu-tv:ssä tulee heittämään taivaanrannan rakkikoiran teorioita.

Äänestä

Lil Anderssonkin tulee loistamaan maailmanpelastajana ja nobel-ehdokkaana.

Äänestä

Niin, ja persut taputtavat innoissaan pieniä karvaisia kätösiään: ihanaa kun meiltä leikataan ja mikä ihaninta, leikkaajana on persut! Klipsklips vaan ja hurraahuutoja persu-leikkaajille. Nyt koitti työläiselle per*semäiset ajat.

Äänestä
  • Tottakai persut tykkää. Mitä enemmän leikkuri käy niin sitä mukavampaa persulla on. Ja kansa kiittää (NOT)...

    Äänestä

  • Demarit on fiksuja,eivät alennu Persujen tapaiseen räksytykseen.

    Äänestä

  • Fiksuaporukkaa kirjoitti:

    Demarit on fiksuja,eivät alennu Persujen tapaiseen räksytykseen.

    Ei taida olla Demareilla mitään tarvetta räkyttämiseen puolue on hajalla kuten perseenpuolikkaat ,Vasemmistossa ei tietenkään osata hävetä tuttuun tapaan alkaa varmasti räkytys ei muistu mitä tehtiin edellisessä hallituksessa ,nyt jälkiä korjataan on miehet asialla eikä rakkikoirat .

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


778899 kirjoitti:

ja Vasemmiston taholta kun Sipilän leikkauslistat julkaistaan . Kun edellisen maamme surkeimman hallituksen takana oli nämä kaksi jarrupuoluetta mitään edistystä ei saatu aikaan nyt on tekemisen meininki ja jos on vähänkin järkeä päässä pitävät turpansa tukossa etteivät munaa lopullisesti itseään .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu