VARAPÄÄMINISTERI ALEXANDER STUBB!!!

Stubb on valtiovarainministeri, joka on samalla Suomen VARAPÄÄMINISTERI. Ei kelvannut tollo-persu siihen virkaan, vaikka persut oli toiseksi suurin puolue!!!
1066
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Sori fantsukökkäre, olet väärässä, Soini on varapääministeri. Lista löytyy täältä: http://www.keskusta.fi/loader.aspx?id=5b9ce3bc-28cb-4add-bbc6-44c05ee589d1

PERUSSUOMALAISET
Ulkoasiainministeri
Ulkoasiainministeri toimii UM:n päällikkönä ja käsittelee UM:n asiat lukuun ottamatta
ulkomaankauppa- ja kehitysministerille kuuluvia asioita.
Ulkoasiainministeri käsittelee lisäksi VNK:n toimialalla ne valtioneuvoston EU-sihteeristölle kuuluvat asiat, jotka eivät kuulu pääministerille.

Ulkoasiainministeri toimii pääministerin ensimmäisenä sijaisena.

Äänestä
  • No noilla pennuilla, kun ei ole mitään tietoa asioista pitää vaan jotain vouhottaa.
    Eiköhän se nyt lopu tuo terroristien hyysäys ulkomailla ja Suomessa. Että silleen.

    Äänestä

Isä Timo ei uskaltanut ottaa valtiovarainministerin salkkua, aika luuseri koko "turnipsi". Kylläpä joutuu häpeämään kun tuollainen pölvästi on meidän ulkoministerimme.

Äänestä
  • Sen tietää mitä Eu rahanjakelupolitiikkaa Stubb alkaa hoitamaan velkarahalla.
    Eka virhe tehty,kokkareille liian painava salkku.

    Äänestä

Valtiovarainministerinä tyyppi jonka matemaattiset taidot on surkeat?,
5sen matikkapää.

Äänestä

Nykyisessä ulkopoliittisessa tilanteessa Soini on parempi valinta ulkoministeriksi kuin Stubb. Soinin välit Venäjään ovat hyvät. Kuitenkin Soini on isänmaallinen mies. Soini on lupsakka seuramies, joka on tottunut toimimaan kansainvälisen politiikan kentällä. Juuri tällä hetkellä kuitenkin ulkopoliittinen tilanne suorastaan vaatii Soinia ulkoministeriksi.

Äänestä
  • Soini on myös neuvottelutaitoinen.

    Äänestä

Vasurit saattavat 1,5 miljardia työläisten maksettaviksi ja vielä huutelette puskistanne!
HAJOTKAA tai työläiset leikkavat munanne!

Äänestä

Timo Soini on varapääministeri.

Äänestä

Haha itke itsesi uneen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VanhasMatti kirjoitti:

Stubb on valtiovarainministeri, joka on samalla Suomen VARAPÄÄMINISTERI. Ei kelvannut tollo-persu siihen virkaan, vaikka persut oli toiseksi suurin puolue!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu