http://www.iltalehti.fi/uutiset/201505270170300_uu.shtml
Paraskin puhuja. Tämä jalkapallohuligaani pesi kätensä, toisin sanoen lähti käpykaartiin jo Kataisen hallituksesta huhtikuussa 2014 vesitettyään sitä ennen kaikki järkevät uudistukset ja aiheutettuaan Suomen luottoluokituksen putoamisen. No, kansa alkaa pikkuhiljaa ymmärtää mistä on kyse ja vassareiden kannatus pienenee kuin pyy maailmanlopun edellä.
Paraskin puhuja. Tämä jalkapallohuligaani pesi kätensä, toisin sanoen lähti käpykaartiin jo Kataisen hallituksesta huhtikuussa 2014 vesitettyään sitä ennen kaikki järkevät uudistukset ja aiheutettuaan Suomen luottoluokituksen putoamisen. No, kansa alkaa pikkuhiljaa ymmärtää mistä on kyse ja vassareiden kannatus pienenee kuin pyy maailmanlopun edellä.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kaikkien aikojen huonoimman hallituksen huonoimman kulttuuriministerin Paavo Arhinnakin katkera vuodatus. Kiviäkin kiinnostaa. Buahahahahahaaaaaaaaaaaa!
Arhinmäki voi vapaasti asua tukiasunnossaan . Kansandustaja ja eläinlääkäripuoliso varmasti kuuluvat niihin vähäosaisiin ??? Tosin nyt uusi hallitus uhkaa tarkistuttaa tulot 5 vuoden välein. Siitäkö Paavon huoli ? No ei hätää, Paavo uusien vaalien jälkeen peruuttaa mokoman tulotarkistuksen. Köyhän asialla kun on.
Persujen siunaaman duunaria ja köyhiä sorsivan hallituksen loppulasku on alkamassa. Soini myi periaatteensa audin penkin hinnalla. Nyt alkoi kylmäkyyti porvarihallitukselle. Opiskelijat,duunarit,lapsiperheet nostavat keskisormensa kohti porvarihallitusta.
Arhinpelle vois pitää turpansa kiinni.
Nyt alkaakin porvarien kurmootus. Vuosisadan takinkääntö ja kusetus hallitus. Pistää köyhät kyykkyyn ja eliitti saa osallistua jos kiinnostaa. Nyt pissi timokkio duunareita linssiin..Toki persu idiooteille se on oikein mutta lapset,nuoret ja duunarit surettaa. Neljävuotta pelkkää tuskaa,koitetaan jaksaa. Ei,tule hallitukselle helppoa sen voi vasemmisto jo luvata..
Ei vasemmistosta tarvii välittää neljään vuoteen, hyvä näin. Ja mites sen vasemmistojen entisten lupausten on mahtanut käydä?
Ne meni pesuveden mukana mitään ei saatiú aikaan kuin julkista häpeää jota järjesti Puheenjohtaja Arhinmäki tuttun tapaansa . .
Me saimme kaikki kynnyskysymyksemme läpi,,persut sai kaikki kokoomuksen vaalitavoitteet.Onhan siinä eroa..
Jaa, vai että kaikki läpi? Ok, saitte vaativaan kultturiministerin virkaan Paten hetkeksi (tosin pää ei kestänyt pestiä loppuun) ja mitäs muita näitä nyt oli? Valtion velan räjähdysmäinen kasvu, mamuja lisää, hinteille oikeudet yms. yleishyödyllistä. Ihme, ettei kansa äänestänyt...
Minä ainakin äänestin viimeisen kerran persuja sillä kaikki suuret vaalilupaukset myytiin Audin takapenkille pääsyn vuoksi ja luo-
vuttiin jopa valtiovarainministerin tehtävästä. Kyllä Timo teki sel-
laisen tempun että enää ei tyhjänpäiväiset sutkaukset auta puo-
lueen rivit rakoilee.
Vasuripaska ei ole koskaan äänestänyt Persuaja elä ihmeessä sitä elämää mihin olet syntynyt olet Vasurpaskiaisten jälkeläisiä Tampereelta haluatko että pistän kotiosotteesi tälle palstalle ?