Onhan se nyt saatana ettei kansalaisilla ole mitään valtaa määrätä millaisten tyhmien mutakuonojen kanssa halutaan elää.
Kansanäänestys mamuista
kansalaisilta_jyrkkä_ei
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Miksi olisikaan? Ei ole koskaan ollutkaan, ei täällä, ei missään muualla. Tai muualla on yritetty, historiankirjoista voi sitten lukea seurauksista.
Jos oiskin valtaa määrätä tuollaisista, niin laittaisin kyl aika monen ihan supisuomalaisen aivan ensimmäiseksi takasin koulunpenkille, ihan vaan käytöstapoja oppimaan.
Meille ei niitä taatusti tule. Historia tulee toistamaan itseään taas ihan varmasti. Yli 70 vuotta on Euroopassa podettu syyllisyyttä ja yritetty vakuutella tasa-arvoa ja suvaitsevaisuutta. Se on valitettavasti vain harhaa.
Niin mihinkäs se epätasa-arvoisuus sitten perustuu? Siihen että esimerkiksi Somaliassa ei ollut aikanaan suomenruotsalaisia nostamassa kansakuntaa pystyyn pönkittämällä keinotekoista ajatusta kansan yhtenäisyydestä?
Yhtälaisesti kukaan ei ole päättänyt syntyä ja silti kaikki joutuvat käymään läpi tämän elämän.
Minä sanon EI! Jos jollain on valmis työpaikka, tai itse kustantaa asumisensa, niin tervetuloa, mutta loiseläjät ulos!
mutta miespuolisilta vehkeet veks.
Oisko mahdollista kutsua suomalaiset takasin Ruotsista ja Yhdysvalloista? Eipä heilläkään kaikilla ihan hyvin siellä mene, kotona ois ruokaa ja lämmintä vaatetta, ei tarttis vieraitten maitten sossuluukkuja rasittaa.
Mitä jos äänestän rajojen avaamista? Saataisin ilmaistyövoimaa. Löytyy itsepuolustustaidot ja pihalta aidat, joten rikosten lisääntyminen ei pelota.