Raaka ELUKKA Pohjanmaalla

Kyllä ihminen voi näköjään olla raaka ELUKKA jo 15-vuotiaana.

Pohjanmaalla.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Niinpä niin - Pohjanmaalla.

Äänestä

joku viisas on sanonut, että kaikki lähtee sietä KOTIKASVATUKSESTA, oliko YKSINHUOLTAJAN KAkara?????

Vanha sanontahan sanoo: joka Kuritta kasvaa se Kunniatta kuolee.

Äänestä
  • Tuo sanonta on totta.

    Kotona annetaan lapselle ja nuorelle eväät elämään. Kaveripiiri myöskin muokkaa nuoren käyttäytymistä. Mutta jos kaveripiiri vie vikasuuntaan, niin positiivinen koti ja kotikasvatus ohjaa nuoren oikeille raiteille.

    Yksinhuoltajuus ei ole sellainen asia, johon pitäisi kohdistaa syyttävä sormi.
    On hyviä ja huonoja yksinhuoltajan koteja lapsille. On hyviä ja huonoja kaksinhuoltajan koteja lapsille.

    Äänestä

Kyllä tuomio teosta pitäisi olla sitä luokkaa ,että ei joku toinen tee samaa tekoa perässä.Teko on kyllä vailla vertaa,kun ottaa huomioon,että kaverukset tulevat koulusta ja kohta ollaan tappolinjalla.Tämä kaikki tuli tapetulle yllättäen,ei kait hän olisi muuten surman suuhun syöksynyt.Ei varakkaidenkaan perillisillä ole Suomen laissa tälläistä toiminta lupaa.

Äänestä
  • ##Ei varakkaidenkaan perillisillä ole Suomen laissa tälläistä toiminta lupaa.##

    Onko tappaja lähtöisin rikkaista palleista?

    Äänestä

Eipä toi ap itsekään kovin järjelliseltä olennolta vaikuta. Lopeta jo, aloita vaikka uusi harrastus, vaikka käpyjen keräily. Muuhun sinusta ei varmasti olekaan, tuolla kapasiteetilla.

Äänestä
  • Haista sinä tappajan paapoja tosi pitkä VITTTU!

    Äänestä

  • teenäin kirjoitti:

    Haista sinä tappajan paapoja tosi pitkä VITTTU!

    Mieli tekisi haistaa ja maistaakin mutta kun koko seinäjoen ja muun suomenkin pitää linnoittautua neljän seinän sisään ja lopettaa eläminen jonkun vitun tapauksen takia.

    Äänestä

"Raakasti" teillä muutenkin eletään. Ei meillä ole tapana kiduttaa eläimiä ahtaissa häkeissä. Teillä sitä pidetään muka ammattina, meillä se on eläinsuojelurikos.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pohjanmaalla kirjoitti:

Kyllä ihminen voi näköjään olla raaka ELUKKA jo 15-vuotiaana.

Pohjanmaalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu