Se on toi,

Jone Nikula alkanut nykyään varsinaiseksi mamu asiamieheksi.Entinen kapinallinen hakee hyväksyntää yhteiskunnassa,mikä onkaan helpompi tapa kun pakolaisten puolesta puhuminen,olisin odottanut jotain omaperäisempää.
26128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Joni Nikula on erittäin varakas henkilö ja hänen ei tarvitse asua Somalien kanssa.

Siksi hän haluaa pakolaisia tänne.

Äänestä

Olisiko Nikulan pitänyt hakea hyväksyntää rasisteilta?
Rasistin hyväksynnän saa kun kun ulvoo suu vaahdossa "Rajat kiinni ja uunit auki".
Harmi "maahanmuuttokriitikoille" on ryhmän kuvottavan heikko kognitiivinen taso (Elämäm koululaisille suomennettu ja tarkoittaa tyhmyyttä, ihan sitä ehtaa).

Äänestä
  • Nikulan olisi hyvä käydä vaikka Ruotsissa ennen kommenttejaan.

    Äänestä

  • Taitavat ne suvakit olla pahempia..
    Eivät Nazima eikä Jani suostuneet edes osallistumaan keskusteluun. Ja tämä henkilö ketä pelkäsivät , olikin yllätys , yllätys , hyvin fiksu ja asiallinen.

    Äänestä

  • hippijaajuu kirjoitti:

    Nikulan olisi hyvä käydä vaikka Ruotsissa ennen kommenttejaan.

    Jone Nikula on musiikin "ammattilainen", joka ei osaa soittaa yhtään instrumenttia ja hän on kouluttamaton urpo besserwisser, joka lausuu ajan trendiin mukaisia fraaseja,

    ...yli 50-kymppisen kermaperse-kultalusikka-suussa-syntynyt porvariperheen ei-ikinä-oikeita-töitä-tehneen vesan ikiteini-hippi-rock-"kapinallinen" itseään täynnä olevan narsistin, ainoat meriitit ovat:

    1) Vittuilu televisiossa teineille, joita se ei edes tunne, tällä itseään Jone vittulija-narsisti-paskanjauhaja nousi Suomen kansan tietoisuuteen

    2) Metallilehjen pyörittäminen kaupallisilla sonta-radioasemilla ikäänkuin rock-"kapinallista" esittäen

    3) Kännipäissään hyökkäily bussia vastaan, (bussi oli ilmeisesti rasistinen)

    4) Ainoa todellinen , mitä Jone-paska on elämässään saanut aikaan, on lämpimät paska-ulostetnsa.

    :-) :-) :-)

    Äänestä

Noita mahtuu viistoista tusinaan.Ei jatkoon.

Äänestä

Maarit Hurmerinta myös.
www yoututube com
haku:
"Deutschland 2016 - Aggressive "Flüchtlinge" | RocoNews24"

"Flüchtlinge oder kriminelle Asylanten? - Dokumentation 2016 "

"Angela Merkel´s Flüchtlinge: Selfies, Sex, Crime & Selbstbefriedigung im Schwimmbad! "

"Die Flüchtlinge - ein Aufklärungsvideo für Angela Merkel und andere Analphabeten "

"0:01 / 4:49
Flüchtlinge bringen Krieg nach Deutschland???"

Äänestä

Nikulalla pelko persiissä että hänet unohdetaan. Ei ole aikoihin päässyt edes televisioon.

Äänestä

Alkaa käydä teit' isäin astumaan. Isäukko Paavo Nikula oli vihreiden kansanedustaja ja oikeuskanslerina ajoi häikäilemättömästi Natura-ohjelmaa, eli Suomen itsemääräämisoikeuden antamista EU:lle, vähintäänkin kyseenalaisin keinoin eli näiden suomenvihaajien tunnettuun tapaan.

Äänestä
  • Niinpä. Jone-pojalla ikää tullut lisää niin haluaa samanlaista arvostusta kuin isänsä. Ei onnistu. Jätkä voi pysyä ketjuineen rokkiklubilla tukkaansa pöyhimässä tuulikoneen luona. ElBimbo Nikula pitää siellä niitä tekotaiteellisia monologejaan, jotka ei ketään kiinnosta. Ehkä 10vuotta sit jotakuta kiinnosti kun se oli nätti nuori rokkaripoju, mut nyt vaan ikääntynyt ElBimbo.

    Äänestä

Mitähän Nikulan tietotasoon kuuluu tanssituomarin taitojen lisäksi?

Äänestä

Muutamassa vuodessa on takki kääntynyt.Kaveri oli kertaamassa Porin
prikaatissa viisi vuotta sitten ja joku teki haastattelua hänestä.
Kertoi olevansa todella isänmaallinen ja halusi aikoinaan rauhanturvaa-
jaksi mutta musiikki voitti.Sotilas arvo oli yliluutnantti.Nyt kyllä tuntuu
että aikainen dementia iskenyt kaveriin.

Äänestä
  • Muuttunut vajakkisuvakiksi, muslimimiehet valloittavat Suomen , ryöstävät ja raiskaavat ja rötöstelevät, Nikula siunaa. Painukoot..........................uun!

    Äänestä

Nikula sopiva henkilö korkeintaan pellepartion luutnantiksi,jos siksikään.Ja se on vähän se.Hyvin vähän.

Äänestä

Nikula taisi yle-2:n pelkoillassa ainoana vetää puheeseen ne kuuluisat "keppihevoset". Että enemmän ratsuväkeen viittaa taipumukset nykyään eli keppihevosrakuunaksi tämä operettiupseeri.

Äänestä

Kuuluu Anssi Kelan "unelmakonsertti" kokoonpanoon. Ei mulla muuta.

Äänestä

Nikulan aika on ohi. Munaa täysillä nyt itsensä, hei hei Jone. Muuta somaliaan.

Äänestä

Yle pisti Nikulan luokalle uhaten vaihtaa rokkijuontajaa eli hänen oli rääkäistävä ohjelmassaan eitä katupartioille. Ei tule miehestä kapua ei tekemälläkään, pysyköön peltipurkissaan!

Äänestä
  • Nikula on laittanut kortensa kekoon.

    Äänestä

Nikula kannattaa myös suomalaisten pakkoruotsitusta!

Kertoo kaiken oleellisen tuosta tyypistä....

Äänestä

Ajatollah Nikulan värssy 48:44: "se lähtökohtahan on se että se mitä eniten pitää pelätä on pelko itsessään, koska siitä kumpuaa kaiken näkönen rauhattomuus".
http://areena.yle.fi/1-3081799
Ylistetty olkoon Nikula, Nikula tietää parhaiten.

Äänestä

Ylen virsiin siirtynyt Nikula petailee vain näkkileipäänsä ja nuolee puolustusvoimia napin toivossa.

Äänestä

Oliko toi A2 ilta jokin uusi idols kilpailu jone päästi kaikki matut jatkoon.

Äänestä
  • Ylen aivopesupropakandaa. A2 illan ohjelmatiedossa lukee.

    "Mielenosoituksissa huudetaan rajoja kiinni tai vastustetaan rasismia"

    Ketkäs ne niitä rasisteja oikeasti on. Suvakit tietenkin ja myös itse ne pakolaiset, joille olemme nekruja. Rajat kiinni porukka taas on aivan eri porukkaa kuin ns. suvakit, ketkä luulee rajat kiinni porukkaa rasisteiksi. Yle yrittää aivopestä ihmiset luulemaan rajat kiinni ihmisiä rasisteiksi johdattelemalla harhaan....

    Äänestä

NO ENSIKESÄLLE RIITTÄÄ 7000TUHANNELLE POLIISILLE KIIRETTÄ KUN 50000TUHATTA MAMUA NÄKEE VÄHISSÄ VAATTEISSA PUKEUTUVIA NAISIA,KYLLÄ SIINÄ MESKIT LENTÄÄ....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maailmamuuttuu kirjoitti:

Jone Nikula alkanut nykyään varsinaiseksi mamu asiamieheksi.Entinen kapinallinen hakee hyväksyntää yhteiskunnassa,mikä onkaan helpompi tapa kun pakolaisten puolesta puhuminen,olisin odottanut jotain omaperäisempää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu