Yhdestä lapsestako on kiinni ???

Päivähoidon turvallisuus, kun ryhmäkokoa suurennetaan 7 > 8 lapseen ? Ihankohan tuo on totta mitä just tuli MTV3 uutisissa. Että silleen.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mieti itse jos sulle tulee sellaiset 12-13% lisää töitä ja vastuuta,
ilman palkkaa tai mitään turvaa?
Toiseksi, jo 2-3 lasta saa aikaan hulinan, saatikka 8

Äänestä

Johonkin se raja on aina vedettävä.

Äänestä
  • Aloittaja

    No rajaakin voi siirtää, jos vain halua ja tahtoa löytyy. ei kai se kiveen hakattu raja ole ? Että silleen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


höpöhöpö kirjoitti:

Päivähoidon turvallisuus, kun ryhmäkokoa suurennetaan 7 > 8 lapseen ? Ihankohan tuo on totta mitä just tuli MTV3 uutisissa. Että silleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu