Moi! Eli minulla tuli työtapaturmana peukaloon 2013 "sorminivelten siteiden traumaattinen repeämä" ja se leikattii 2014 elokuussa ja se ei ilmeisesti mennyt niinkuin elokuvissa, niin se leikattiin uudestaan 2015 huhtikuussa ja keskimmäinen nivel luudutettiin. Ja vieläkin on tuki koska luut eivät ole luutunut yhteen. (eli peukalo ei liiku keskimmäisestä nivelestä, ja ensimmäinen nivel (päästä katsottuna) taipuu huomattavasti vähemmän kuin ennen.)
Noh enivei, yksi työkaveri kysyi, että saanko jotain pysyvän haitan korvausta? En ole itse edes kuullut tälläsisestä ennen, niin mitä mieltä olette? Auttakaaha viisammat vähemmän viisaita, niin saadaan oikeus kukkimaan!
Kiitokset etukäteen vastuauksista!
Saanko jotain korvausta?
Steelthumb
2
308
Vastaukset
- steelthumb
Ja siis oikean käden peukalo (olen oikeakätinen) ja työkseni olen lukitusalalla, eli paljon pienten osien pyörittelyä
- tyttity
Ole hyvä ja katso googlesta. Hakusanalla löytyy varmasti riittävästi tietoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1951506Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1231268- 501003
- 70940
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva52863- 58853
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53840- 102814
- 82810
- 32745