Nyt hävettää!!

Kyllä hävettää, kun MOUKKIEN puolue Persut pääsi hallitukseen.

Sieltähän ei löydy kuin MOUKKIA ministereiksi!
21<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Sanos muuta ja vielä takinkääntäjä nro 1 päästetään ihan ulkomaille asti munaamaan.

Äänestä

Jytky, jytky, jytky, jytky..

Äänestä
  • Jytky jytky jytky. Että silleen.

    Äänestä

  • höpöhöpö kirjoitti:

    Jytky jytky jytky. Että silleen.

    jytky jytky joo kun mamut tulevat tilallesi.

    Äänestä

  • sfsefs kirjoitti:

    jytky jytky joo kun mamut tulevat tilallesi.

    Hohohoooo oikeusministerinä laboratorioapulainen terveysministerinä konkurssi keinottelija, Persuksien vankkaa asiantuntemusta.

    Äänestä

  • höpöhöpö kirjoitti:

    Jytky jytky jytky. Että silleen.

    Oikeusministeriössä ja terveysministeriössä kaikki virkamiehet huutavat riemurinnoin JYTKYÄ kun neropattiministerit saapuvat johtamaan heitä uuteen valoisaan tulevaisuuteen.

    Äänestä

pakko rotta pois

Äänestä
  • On se niin kauheeta. Ainoastaan kaksi äänesti joitakin persuja, ja loput koko äänestyskunnasta äänesti Vasureita. Kuinka voikin olla niin kauheeta, vasurit sentään auttoi köyhiä ja vaivaisia! Nyt menen murhetta auttamaan ja kännään kuten joku kulttuuriministeri. Äääääh.

    Äänestä

  • uskoarmonen kirjoitti:

    On se niin kauheeta. Ainoastaan kaksi äänesti joitakin persuja, ja loput koko äänestyskunnasta äänesti Vasureita. Kuinka voikin olla niin kauheeta, vasurit sentään auttoi köyhiä ja vaivaisia! Nyt menen murhetta auttamaan ja kännään kuten joku kulttuuriministeri. Äääääh.

    Hohoooo tollot hoitaa terveysministeriön ja oikeusministeriön konkurssikypsäksi hetkessä. Kokemusta on hohohooooo

    Äänestä


Enpä varsinaisesti pidä itseäni moukkana, vaikka äänestinkin Persuja. Minua ei hävetä yksikään puolue maasamme, vielä on ajattelun vapaus. En koskaan ole tuntenut keskusteluissa että joku toisin äänestänyt olisi moukka. Varmaankin joku vähälahjainen saattaa näin ajatella.

Äänestä

Berner ja Niinistö vaikuttavat ainakin näin alkuun ainoilta ministereiltä joista voi olla jotain iloakin Suomelle.

Äänestä
  • Persuista löytyy monen alan asiantuntemusta, löytyy väärentäjiä, varkaita, rattijuoppoja, aseluparikollisia, raiskaajia. Nyt myös oikeusministeri samasta porukasta.

    Äänestä

Terveysministeriöstä löytyy yritystoiminnan ydinosaamista ministeri itse on konkurssikypsäksi putiikkinsa luotsannut talousnero.

Äänestä

Moukat soveltaa Matti Nykäsen matematiikkaa, pikkuputiikki perseelleen heti kun avustukset loppuu, ja niillä meriiteillä Persut valitsevat ministeriksi, älykästä sakkia.

Äänestä

punikki Halonen kuliissiukkoineen oli sentään mokkamaisuuksien ylikäymätön moukka!!

Äänestä

Tulette vielä näkemään, mihin kaikkeen Perussuomaiset pystyvät....

Äänestä
  • Tulee tapahtumaan valtiovarainministeriksi päässeen kokoomusmoukan johdolla.

    Äänestä

Minua olisi hävettänyt, jos vas, kd, rkp ja vihr olisivat vielä päässyt kurjistamaan Suomea. Suomeen saatava äänestyskynnys min 5%.

Äänestä

Enemmän hävettää kyseisen MOUKAN kommetti.

Äänestä
  • Miksi häpeät Timo Soinia?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


MOUKKIEN kirjoitti:

Kyllä hävettää, kun MOUKKIEN puolue Persut pääsi hallitukseen.

Sieltähän ei löydy kuin MOUKKIA ministereiksi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu