..jumalan pilkkaajat? Siis ne jotka kirjoittelee täällä jumalaa ja jeesusta pilkkaavia kirjoituksia?
Joutuuko helvettiin..
6
<50
Vastaukset
- ateisti
Ei joudu koska helvettiä eikä taivasta ole olemassa.
Mutta jos sinun oloa helpottaa voimme tässä sopia että minä menen helvettiin ja sinä pääset taivaaseen - ei tarvitse siitä enää kinata :-)
Jeesus ei tule - oletko valmis?- kdsjf
Tipale kirjoitti:
Etpä sinä pysty Jeesuksen tuloa estämään, vaikka kuinka yrittäisit.
Ei taruolennon tuloa tarvite estää. Se jää tulematta muutenkin.
Taivaasta en ole varma, kun siinä on ajatuksena edes jotain järkeä, mutta Helvetti eli ikuinen kidutus on mielestäni absoluuttisesti mahdoton.
Monien kiihkouskovaisten uskonpakettiin kuuluu välttämättömänä osana ihmisten valtavan enemmistön ikuinen käristyminen. Se ikään kuin hyvittää kaikki heidän maallista vaellustaan koskevat kiusalliset kiellot ja rajoitukset, joista ihmisten jumalaton valtaosa vähät piittaa – ja joiden noudattaminen (tai hätätilassa noudattamatta jättämisen anteeksi saaminen Jumalalta) siis estää joutumisen Helvettiin.Tipale kirjoitti:
Etpä sinä pysty Jeesuksen tuloa estämään, vaikka kuinka yrittäisit.
Jokseenkin kaikki, jotka pitävät tarpeellisena toteuttaa aktiivisia toimia Jeesuksen toisen tulemisen estämiseksi, löytyvät mielisairaaloiden suljetuilta osastoilta.
Ei se sieltä tule muutenkaan, mutta jos mielestäsi on asiallista kuluttaa elämänsä kyseistä happeningia odotellen, kukaan ei estä.- Jesse_ei_tule
Tipale kirjoitti:
Etpä sinä pysty Jeesuksen tuloa estämään, vaikka kuinka yrittäisit.
Ei se ole vielä koskaan tullut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 18213660
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1585493Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454950Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1553728Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska402863Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1282042Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1201801Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3721707Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121560Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1371525