On se niin läskipossu. Röhkiikin kuin porsas! Soini ei olisi mitään ilman rikasta isää, joka on auttanut poikaa ja lihottanut samalla laardipaskaksi. Timo ei oppinut yliopistossa mitään, eikä olisi edes päässyt sinne ilman isän rahoja. Siitä tuli katkeruus oppineita kohtaan ja siksi Soini aiemmin aina muisti haukkua turhantohtoreita.
Soini on tyyppiesimerkki tyhmästä ihmisistä joka ei arvosta muita.
Soini syö duunarin pöydässä!!
19
<50
Vastaukset
- mersupersu
Timola on raskaat synnit sovitettavana, ahneus, ylpeys ja valehtelu. Kuuluuko omatunnon ääni herrojen cocktailtilaisuuksissa. Sielä kilistellään tukipakettien juhlissa ja naama punoittaa kuin sianpillu pakkasessa. Pettäjän tie on tuskainen käy harhaan.
- gregölkwrö
Hei! Ei roskasakista kuten te ole ministeriksi joten nuolkaa vaan vasureitanne ääliöt!
- kokoomusjakatainen
kuka roskasakkia. paperijulli lakkolainen oikeusministeri ja miss mikäli eduskunnan pj siinä 2 idioottia, jolla ei kapasiteetti riitä isänmaan etujen ajajaksi.
- Perpanssi
Pahempaa roskasakkia siellä persujen eduskuntaryhmässä istuu. Raiskaajia ja muita kriminaaleja...
- Saisikotietoa
Perpanssi kirjoitti:
Pahempaa roskasakkia siellä persujen eduskuntaryhmässä istuu. Raiskaajia ja muita kriminaaleja...
Kuka eduskuntaryhmästä on tuomittu raiskauksesta? Saisiko faktatietoa?
- Perpanssi
Saisikotietoa kirjoitti:
Kuka eduskuntaryhmästä on tuomittu raiskauksesta? Saisiko faktatietoa?
Kappas, se yksi raiskaaja ei kuulukaan eduskuntaryhmään. Muita rikollisia kyllä piisaa...
- outo.puolue
No jos tarkkoja ollaan niin Putkonen häärää persujen kunniapaikalla ilman minkäänlaista demokraattista mandaattia. Mutta hyvin hän sopii samaan puolueeseen ahdistelijan, oman kikkelinsä kuvien lähettelijän, pornokauppiaan ja vaikka raiskatulta teiniltä abortin kieltäjän kanssa.
- atiktaktok
Arvatkaas kuka otti jotakin kantaa homerakentamiseen!
T. Soini kutsui kokoon aihetta käsittelevän seminaarin jo ajat sitten. Hän puuttui Suomen mätäpaiseeseen, jonka kuluja kaikki maksavat älyttöminä veroina. Perpanssi kirjoitti:
Kappas, se yksi raiskaaja ei kuulukaan eduskuntaryhmään. Muita rikollisia kyllä piisaa...
Pedofiilikin on kyseisessä joukossa ainakin ollut...
- AvauksenLukenut
Tässäpä mainio avaus :-)
- ttyyuu556
Ei ihme että aloitaja on sairaselkkeellä päästään hhe aloitus ja vaustaukset hhe ja näitähän on palstä täynää hhe .
- KansaHuomauttaa
ttyyuu556 kirjoitti:
Ei ihme että aloitaja on sairaselkkeellä päästään hhe aloitus ja vaustaukset hhe ja näitähän on palstä täynää hhe .
Sulla on sitten lukihäiriö hehheh
- muka_ylpeydenaihe
Soini jakaa duunarien ja vanhempainlomalla olevien rahat eteläeurooppaan. Siinä sivussa porsastelee eläkeläisten pöydän tyhjäksi.
- vitutas
Suomen tympein ministeri jo ulkomuodoltaan, hyi, hyi.
- TollonTollona
Teki Soini palsan kääntö ennätyksen. Hakkasi demutkin typeryydestä!
- nostetaantätäkin
Tämäkin on huippualoitus.
- Soinieipelasta
Ulkoministerinä tämä, pystyyn nostettu sika, no röhkiköön suomen takaisin kivikaudelle, mikä varmaan on persujen tarkoitus !
- tav.kansalainen
Aina kun Soini avaa suunsa, saa hävetä silmät päästään.
- häpiäjä
tav.kansalainen kirjoitti:
Aina kun Soini avaa suunsa, saa hävetä silmät päästään.
Totta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081653Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai811562Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä951451Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541391Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341358Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48890Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115879Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii414847Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290821Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347805