Soini on rasisti, sovinisti, ei kunnioita toisen vakaumusta tai ihmisarvoa jos se ei ole yhtä kuin hänen on.
Puhuu usein tytönhupakoista (eli oppineet naiset, jotka eivät ole Soinista yhtä viisaita kuin miehet), ei ihme että valitsi puhemieheksi idioottirasistin, ministeriksi konkurssin tehneen seksikauppiaan, oikeusministeriksi idiootin, joka kannattaa kuolemantuomiota.
Toisaalta aika moni suomalainen mies on rasisti ja sovinisti.
Soini on myös sairaalloisen lihava. Se että ei huolehdi itsestään tarkoittaa usein välinpitämättömyyttä. Soini ei hyväksy homoja, mutta ei hyväksy myös itseään, koska pyrkii tappamaan itsensä läskiin. Tosin niin näyttää tekevän moni suomalainenkin!
Mutta: onko Soini näinkään puhtoinen, jos tiedätte Soinin elämästä jotain, niin tehdään hänestä täysin naurunalainen!
Miten Timo Soinista saisi naurunalaisen?
7
<50
Vastaukset
Tekeekö se ihmisestä automaattisesti idiootin, jos kannattaa kuolemantuomiota? Vai kenties onko kyseessä sittenkin henkilö, joka uskaltaa sanoa mielipiteensä huomattuaan, että joukossamme on oikeasti pahoja ihmisiä, jotka kylvävät pelkoa ja kuolemaa jälkeensä aina ollessaan vapaalla jalalla?
Avauksesi oli juuri sellaista älyvapaata vihapuhetta, jota persujen suuhun koitetaan jatkuvasti tunkea. Osaavat he sitä itsekin puhua, mutta eivät ehkä aivan niin paljon, kuin mitä vihervasemmistoälymystö antaa ymmärtää.No joo, jos tuosta avauksesta jatkaisi, niin katolilaisuuskaan ei ole kovin hyvä aihe asettaa Soini naurunalaiseksi ehkäpä juuri siksi, ettemme me suomalaiset tunne kovinkaan hyvin katolilaisia. Ei saatu presidentti Tarja Halostakaan uskonnolla naurunalaista, kun kukaan ei oikein ymmärtänyt, mihin lahkoon hän kirkosta eronneena oikein kuului.
Raviharrastus on yhtä huono on/off -irvailunaihe kuin melkein mikä vähemmistön harrastus hyvänsä, kuten golf. Vähemmistö seuraa raveja hyvinkin innokkaasti Soinin mukana, mutta se suomalaisten valtaenemmistö, joka ei ymmärrä raveista mitään, sallii ne, olkoonkin että raveja pidetään lähinnä mustalaisten puuhana. Ja näytetäänhän hevosten juoksua Urheiluruudussakin.- lempiväliisa
Kukako on tehnyt konkurssin sexkaupiaana? Aikako outoa......?
- allupallu
Lihavuuteen on monia eri syitä....tietty sairaudet. Esim. Kilpirauhasen vajaatoiminta, syömishäriöt sun muut lukuiset sairaudet. Ei saa tuomita ketään.
- Perpanssi
Ei tarvitse tehdä. Heppu hoitaa homman ihan itse...
- pöhpöh
Sinä teit ittestäs naurunalaisen ala-arvoisella hyökkäykselläsi. Puhutaan niistä asioitten esimerkeistä, jos sellaisia tulee mieleen. Esimerkiksi mitä joku on tehnyt, kun sinä solvaat häntä rasistiksi. Kukaan fiksu ei lähde mukaan tuollaiseen uhoomiseen. Päinvastoin.
- Timolle.Kaljaa
Timppa taas säätiökännissä? No kuinkas muuten?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 672801
- 462554
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4312217- 792128
- 951956
- 321692
- 121526
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171477Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?261283Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil181165