Rantakiireitä?

Aika järjetöntä toi kunnan touhu. Nyt kun uintikausi alkaa, niin Tessulta on purettu kaikki laiturit pois ja koottu ne romut niihin rantoihin kasalle, joissa ne varmaan on koko kesän, jos ei joku saa niitä syttyyn. Olishan siinä ollu puoli vuotta aikaa remontteihin viime kesänä ja syksynä kun se lammikko oli uintikiellossa, mutta ei varmaan keritty..
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Älä sinäkään maksa sitten koiraveroa.

Äänestä
  • Tampereellahan joka kymmenes koiranomistaja maksaa koiraveroa, mutta en minä kun en koiraa edes omista. Siellä Tesoman puoleisella rannallahan niitä koiria on kaikista kieltotauluista huolimatta aina runsaasti varsinkin Ristimäen päässä, joten niitä ei laiturin purkamiset sinänsä haittaa, paitsi tietysti sitten kun menevät tonkimaan niitä romukasoja. Nyrkkisäntönä siellä Tesoman rannasa onkin, että mitä enemmän hampilla tatuointeja, sitä isompi koira uimarannalla.
    Nythän niitä romukasoja jo levitelläänkin pitkin rantaa, minkähän näköinen se on aamulla, varmaan ne kasat siellä poltetaankin ensi viikolla, kun joutilaita riittää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rantajätkä kirjoitti:

Aika järjetöntä toi kunnan touhu. Nyt kun uintikausi alkaa, niin Tessulta on purettu kaikki laiturit pois ja koottu ne romut niihin rantoihin kasalle, joissa ne varmaan on koko kesän, jos ei joku saa niitä syttyyn. Olishan siinä ollu puoli vuotta aikaa remontteihin viime kesänä ja syksynä kun se lammikko oli uintikiellossa, mutta ei varmaan keritty..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu