http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015053019773679_uu.shtml
Hävettää noiden meidän mamuhyysäripäättäjien puolesta! Vanhukset rakensivat tämän hyvinvoinnin ja nyt heidät jätetään oman onnensa nojaan kun samaan aikaan tänne lorvimaan tulevia laiksoja ja rikollisia muslimimamuja senkun hyysätään. On tämä Suomi nykyisin halveksittava maa.
Hävettää noiden meidän mamuhyysäripäättäjien puolesta! Vanhukset rakensivat tämän hyvinvoinnin ja nyt heidät jätetään oman onnensa nojaan kun samaan aikaan tänne lorvimaan tulevia laiksoja ja rikollisia muslimimamuja senkun hyysätään. On tämä Suomi nykyisin halveksittava maa.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Maahanmuuttajia tarvitaan. Kantasuomalaisista 15 prosenttia ikäluokastaan ei pysty toisen asteen opintoihin. Väki rapautuu, joten osaajia on tuotava koulutettavksi ulkomailta. Jo 25 vuotta sitteen muuan metsäkonekoulun rehtori totesi oppilaistaan (kanta- ja perussuomalaisia), että koulutuksen jälkeen kolmanneksen voi päästää metsäkoneen ohjaimiin, toisen kolmanneksen helpompiin konehommiin ja viimeinen kolmannes on pidettävä kaukana kaikista koneista.
Joten näitä vanhuksia jotka ovat suomen rakentaneet ja isänmaataan puolustanut, saa kohdella nyt todella ala-arvoisesti sinun mielestäsi? koska tulevaisuudessa sinun mielestäsi tarvitaan mamuja ?
Sääliksi käy sinun iso-vanhempiasi/nahempiasi kun tämä on sinusta hyväksyttävää, sillä varjolla että ulkomaalaisia pitää elättää herroiksi täällä.
Tai sitten olet itse rintamakarkusiloinen.
Koneinsinöörejä tiaitaa tulla riittävästi harmi vaan että paperit on jääneet sinne kotimaahan niin täällä joutuu uudelleenkouluttamaan.
Muistakaa kiittää persuja.
Äläpä puhu/kirjoita paskaa mamuja tarvitaan polkemaan palkkoja eli ihmisiä ulkomailta palkalla huijattaviksi niin kuin viimekesän thaimaalaiset .
Suomen 400000työttömästä 350000 on kykeneviä töihin tai koulutetavissa yritysten tarpeisiin... ...mutta kun aikuiskoulutuspaikat on 99%:ti tarkoitettu maahan muuttajille jopa bussikuljettajien koulutuspaikat on lähes kokonaan suunnattua maahanmuuttajille ja vielä kielitaidottomille !!!
Toimin itse työpaikka ohjaajana ja olen aikuiskolutus paikkoihin jatkuvasti yhteydessä ja useita harjoittelijoita olen jounut hylkämään suullisen ilmaisu taidon puutteen takia
Mistä?
Jaa siitä että avasivat rajat 90-luvulla?
Suorastaan raivostuttaa, että vanhuksia ei arvosteta, vaikka he ovat tämän maan sodan jälkeen nostaneet jaloilleen.
arvostamme vain maahanmuuttajia!
Jokainen elintasopakolainen on uhka yhteiskunnallemme.
Kuten on myöskin persut.
no maahanmuutto asioissa IKL olisi parempi kuin persut
Vihervasemmistopunikkipellet etupäässä Haloskan joukkue ovat tehneet suomesta parasiittivaltion mamuille.
Mitä tälle enää on tehtävissä.
Nyt on persut hallituksessa, taisi takki käänytä ja vanhukset sai taas paskan kohtalon.
Yrittääkö vihervasuri vierittää syytä toisten niskoille?
RKP ja vihervasemmistoanarkistiterroristit ovat tämän kaiken takana. Kaula poikki. !!!!!
Persut ovat nyt hallituksessa, syytä heitä senkin idiootti.
Toimeentulotukiin ei koeksttu. Suuri osa mamuista elää niiden varassa.
Mamuja koskee vain ympärileikkaus.
Jokainen elintasoakolainen on yhteiskunnan vihollinen.
Kuten sinä olet.
haluamme antaa kaiken mamuille!
Herpeksen... ...klamydian tai HIV:n ????
mamuille oma yhteisö Lapin korpeen ja sinne muutama sikapossu kasvamaan jonka voivat tarvittaesa teurastaa ruuaksi.
Kyllä Kristittyille mamuille kelpaisi kuulem mutta kun niitä käännetään takaisin.
He muuten myös raivaisi metsurein helposti suomen pilalle jätetty metsät kirveellä , Ei ne moottorisaha tarvitsisi. Kyllä ne sellaisia poikia ovat että ei suomalaisia sellaisia työmiehiä ole nähnyt. Nähnyt ja seurannut sivussa sano savis jolla kokemuxia heistä on...
Hyysätään juu ,, mutta valikoiten niin että musliimit ainoastaan hyysätään ja siitä he olevat mielissään ja mourii kurr nau , kurrnau ,, kun kissat auringon lämmössä keväällä !
Toisilla mamujilla taas mouriminen jää kurkussa kiinni kun kalaruoto koska ---> Sota joka ei vaati uhreja mutta on yhtä tehokas tällä hetkellä !
Nyt on niin että suomi valloittaa muslimit jokainen tärkeä johto ja strategian paikka,, jolloin kaikki muut jotka pyrkii maahanmuuttajana Suomeen käännetään takaisin . Voit itse tutkia asia jos et usko minua. Viime vuosina on käännetty takaisin satoja Kristittyjä turvapaikkahakioitsia kun taas on myönnetty lähes kaikki tuhansia muslimit. Tällä hetkellä on Turun vastaanottokeskuksessa noin sataviisikymmentä muslimejä jotka odottavat turvapaikka Suomessa kun vain 5 on Kristittyjä koska niitä ei kutsuta eikä haeta Suomeen joka arvelen kyllä mistä on kyse mutta ihmettelen kovasti.
Viime vuonna käännettiin takaisin Nigeriaan noin sata Kristittyjä ei yhtään musliimi !
Koskeeko lähimmäinen ja hänen asia sinua vai käytkö ohi kuin laupias samarialainen ?
Nytkin taas pelastettiin 4000 pakolaista välimereltä.
Niin muslimeja . Muslimit heittää yleensä kristityt matkalla merelle ja sitten itketään länsimaissa että pakolaisia on hukkuneet,,, niin sinisilmäinen on tämä maailma.