Nuorten ryyppäys

isäminäkin

Nyt kun on koulunpäättäjäiset niin mediassa puidaan miksi lapset juo. Hyvä esimerkki löytynee tästä jutusta ->>
http://www.iltalehti.fi/perhe/2015053019780511_pr.shtml
Suurin murhe osalla vanhempia kun tuntuu olevan se oma napa. Lasta ei rakasteta vaan pihatontut ja istutetut kukatkin ovat murheena ensimmäisenä puheessa,, toisin kuin "rakkaan lapsen" tila ja se että miksi.. ->> ote uutisesta ..

"- Hän kaatoi pihatontutkin ja tuhosi minun kukkani, jotka olin juuri istuttanut. Poika oksensi ja kieri lattialla itkien. Aamulla puhuimme asiasta ja kävimme läpi, miksi juuri alaikäisten ei pidä juoda ja miksi juomiselle on olemassa ikärajat."

Kyllä. Aamulla sit juttelitte joo. Mutta ne kukat ja tontut prkl. ne vasta harmittaakin

20

192

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • isäittekkin

      ..ja ne jotka eivät välitä / ymmärrä tätä mitä kerron, niin kyse on siitä että tuskin oikeasti rakastava vanhempi millään lailla haluaa edes mainita jotain pihatonttuja sekä itse istutettuja kukkia ja harmitella kuinka ne meni piloille.. sen sijaan että olisi vain keskittynyt kertomuksessaan siihen kuinka pahalta tuntuikaan kun oma rakas lapsi itki ja oksensi. Ei , ei sillä väliä, ne tontut ja kukat, sitten vasta lapsi.

    • kylttyyria

      Vaalituloksen ja sitä seuranneen uuden hallituksen myötä on vihervasemmistolaisille älykääpiöille täten lyöty luu kurkkuun. Sitä saa mitä tilaa!

      Sanomattakin selvää on, että nuo usein ruummillisestikin – mutta ennen kaikkea henkisesti – keskenkasvuiset räkänokat ja maailmanparantajiksi itsensä brändänneet antisemiittiset pikku paskiaiset yrittävät nyt astmaattisen hinkuyskän piirteet täyttävällä älämölöllään syyttää demokraattisesti valittua ja perustuslakiamme kunnioittavaa uutta parlamenttiamme ja hallitustamme rasismista… Voiko kukaan itsenäiseen ajatteluun kykenevä yksilö ottaa tällaista pölhöpopulistista potaskaa tosissaan?Entinen alkon mainos oikealla kuvassa!

    • helvetinriiviöt

      ne saatanan vintiöt on ryypänny ja rellestänny koko kesän pitkin mäntsälää!

    • pankaapaparemmin

      Joo lastenkieltä nuo nussimiset jne..on.Eipä niitä poisteta näiltä palstoilta.Kai se lasten leikkien tarpeellisuus ja uho on hyvää mainosta näillekin sananvapauksille.

    • astuin.heidät.takaa

      ryypätään ja nussitaan niit horoja!itehän ne haluu melaa mekkoon ja persepanoa!

    • sven.tuffero

      johan oli vilskettä taas viikonloppuna ku juhlivat näköjään koulujen alkamista!hirveetä huutoa ja meteliä mitä pitivät.ja ne teini huorat oli taas pillut märkinä munaa vonkaamas!

    • tyytyväinen-iskä

      huomattu on joo!tyttö toi muutaman kaverinsa kotiin viikonloppuna ni pääsipä isäukkokin maistamaan vähän nuorta lihaa.kiitin aamulla ja toivottelin hyviä jatkoja ja tervettuloa uudelleen!

      • olivatko

        tais olla jenna ja minna?


    • hyvä.pano

      jenna on hyväpillunen muija!

      • kokeiltu.on

        on se minttukin..........


      • niin.siin.kävi

        tais olla joo,se pamahti paksuks ja nyt kävelee maha pystys!


    • mäntsälän.miäs

      anne on kans hyvä pano!saija taas hirvee lahna!

    • ratto-riitta

      mä tykkään niistä nuorista kolleist ku ne aina antaa hyvät kyydit ja varsinkin ku niitä on monta kappaletta

    • niin.nähtyä.puuhaa

      aika moisia horoja nuo mäntsälän naiset!monesti huomannu ku eräskin blondi mikä käy joka melkein joka viikonloppu samas raflas ni aina poistuu paikalta eri miehen kaa

      • niinaa.jörninny

        oiskohan se niina?


    • hahahaajonain

      Näyttää,että poikaset on äänessä.Eivät vielä tiedä mikä se oikei juoksuttaa.

    • kyydis.ollu

      elina antaa kans hyvät kyydit,ei se blondi elina vaan se tummatukkanen!

    • kuiskaavat

      Älä mikäs peli sillä on.Onko se kullanvärinen mopo-auto vai se bemari?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      260
      9077
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      312
      6299
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      66
      1380
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1311
    5. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1111
    6. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      79
      1005
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      61
      889
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      43
      788
    9. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      311
      708
    10. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      696
    Aihe