Ei ole eläkeläisenä enää varaa asua tässä asunnossa. Perussuomalaiset mahdollistivat eläkeläisten asumistuen lopettamisen. Pitäisi löytää asunto, jossa olisi vuokra 400 tai alle, mutta ei tällä seudulla ole. Eikä ole voimia muuttaakaan.
Missä asun jatkossa?
vuki67
16<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Odota pieni hetki, niin esiin astuu uusi hallitus. Johtajat eivät sitä kaada, mutta jo nyt näkyy ministerilistan ulkopuolisilta tulevan kovaa kritiikkiä, mm. ministerinimityksistä.
Nuo ulkopuoliset nillittävät ankeaa henkistä kääpiöyttään, ei muuta.
Tehdään niin, että emme lähde kodistamme mihinkään! Kantaa saavat ulos ja tavaratkin, minä en ainakaan lähde. Olen sairaseläkkeellä, vuosi sitten juuri muuttanut, en edes jaksa. Mutta yöunet meni kuten 191 000:lta muultakin.
Kirjoittakaa ketjussa oleva adressi! Vain kantamalla saavat meidät ulos!
Vai pääsi kysyjä sairasaläkkeelle ,nyt selvisi viimeinkin mitä on pääteltävissä noista aloituksista ja itsensä kanssa keskustelemisesta .
Voit hakea kunnan sosiaalitoimesta toimeentulotukea asumistuen ylittävän vuokran maksamiseen johon tulosi eivät riitä.
Kysyjän lääkäri on varmaan käynyt näillä palstoilla ja eläkepaperit pistettiin heti ja kysyjän ei tarvinnut leikkiä hullua oli oma itsensä .
Älkää kuunnelko noita trolleja jotka koettavat sotkea ketjut.
Tosi on että hallitus häätää sekä sairaat että vanhukset kodeistaan.
Yrittää ainakin.
Kai nyt edes äänesi annoit niille, vai jätitkö ihan kokonaan äänestämättä.
Maksa vuokraa sen verran minkä pystyt. Pidät vaan huolen että maksat säännöllisesti. Ennen kuin sinulla on sellainen paritonnia vuokrarästejä siihen menee hieman aikaa. Tärkeintä että pidät huolen vuokranmaksun säännöllisyydestä. Vuokraisännän tuntuu olevan vaikea saada sellaista vuokralaista häädettyä. Olen myös vuokraisäntä. Tiedän kokemuksesta kertoa.
Kaksi edellistä hallitusta on tähän syypää ollaan eletty kuin elopellossa ja tämä viimeinen hallitus oli pohjanoteeraaus, nyt tehdään se pakon edessä mikä jäi muilta tekemättä neljasataamiljoonaa tulee velkaa puolessa tunnissa että repikää siitä .
Kyllä toi velkaantuminen pistää miettimään miten se on edes mahdolista kenelle rahat menevät .
Yli miljardi menee kehitysapuun hottentoteille joilla kyläpäälliköt rakentavat hulpeat asunnot lähipiirille todelliset avuntarvitsiat nuolevat näppiänsä ja Suomalaisten nälkävyötä kiristetään entisestään neljasataamiljoonaa puolessa tunnissa me velkaannutaan lisää -
Nyt riittää olen aina äänestänyt Vasemmistoa seuraavaksi ääni menee Perussuomalaisille he ainakin ymmärtävät missä tässä on kysymys .
Ne menevät maataloustukeen.
Tiloja on 51 000 tuki 3 miljadis € Työttömiä on 280 000 työttömyystuki 2,6 miljadia.
Raha menee rahan luo aina monin kertaisena eikä maatilalla eletä alle 700€/kk.
niin maatalouteen kun ainoat ostajat(tukku ja teolisuus) ei maksa kuin murto osan tuotteen hinnasta ja myytävä tuote on 3000 -500%:ai kalliimpia mitä tuottaja saa
Yhtään maatilaa ei pidetä pystyssä ilman tukiaisia , tilat vähenevät entisestään jokainen vuosi entisestään koska tilanpito ei kannata nyt näitä on paljon myynnissä jos joku kadehtii tätä elinkeinoa eikun vaan yrittämään . Toivottavasti on vielä jatkossa sitkeitä maajusseja jotka tuovat puhdasta ruokaa pöytään jatkossakin ,muuten olisimme tuontiruuan varassa jos tämä tapahtuisi maataloutta ei potkaista uudelleen käyntiin hetkessä olisimme tuontiruuan varassa ja jatkuva väestön kasvu tarvitsee viljelysalaa entistä enemmän ja ruuan hinta nousee entisestään . En ole maajussi mutta teidän että näin on .