Paloheinässä tarvittiin poliisia

Keskustaa lähellä olevana olen erityisen lähimmäisenrakas. Tunnen huolta vähän liiankin monesta asiasta.

Viime yönä Paloheinässä tarvittiin vahvoja poliisipartioita laajojen levottomuuksien vuoksi.
Tuli heti HV:ni mieleen. Kai hänellä on kaikki hyvin?
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Sekaisin ovat kaupunkien nuoretkin menneet kun keskellä yötä riehuvat niin, että virkapukuiset joudutaan apuun hälyttämään.

Mutta näinhän se on: Mitä vanhukset edellä, sitä nuoremmat perässä.

Ei ole Keskustan alueilla tuollaista jumalatonta rieuhuntaa juovuspäissä ja nistiaineiden huumaamana.

Äänestä
  • Vanhuksista nuoret ottavat mallia kaikessa perverssissä. Homostelu on vain jäävuoren huippu.

    Äänestä

kapi oli autolla kiihdyttelyt ja vetänyt mustaa raitaa katuun.

Äänestä
  • "Sain 464 euron ylinopeussakon, kun Salosta Turun moottoritielle johtavalla tienpätkällä ajoin vastaan tulleen poliisiauton tutkan mukaan 79 km:n tuntinopeutta 50 km:n nopeusrajoitusalueella.

    Mutta tämä oli kahden kuukauden sisällä jo toinen samanlainen. Kesä-heinäkuun vaihteessa Rautavaarapäiville mennessäni ajoin Leppävirralla 80 km:n nopeusrajoitusalueella ”peltipoliisin” mukaan 105 km tunnissa, ja mätkähti 560 euron sakko. Sen jouduin käymään selvittämässä Helsingin pääpoliisiasemalla."

    Äänestä

  • kapi_liikenteessä kirjoitti:

    "Sain 464 euron ylinopeussakon, kun Salosta Turun moottoritielle johtavalla tienpätkällä ajoin vastaan tulleen poliisiauton tutkan mukaan 79 km:n tuntinopeutta 50 km:n nopeusrajoitusalueella.

    Mutta tämä oli kahden kuukauden sisällä jo toinen samanlainen. Kesä-heinäkuun vaihteessa Rautavaarapäiville mennessäni ajoin Leppävirralla 80 km:n nopeusrajoitusalueella ”peltipoliisin” mukaan 105 km tunnissa, ja mätkähti 560 euron sakko. Sen jouduin käymään selvittämässä Helsingin pääpoliisiasemalla."

    "Kun sitten poliisi minut puhalluttaessaan ja autossaan sakkoa kirjoittaessaan viivytti minua siinä varmaan n. 10 minuuttia, minulle tuli entistä kiireempi ja moottoritielle päästyäni ajelin lähes koko matkan, toistasataa kilometriä moottoritien vasenta kaistaa n. 130 km:n nopeutta, kun oikealla kaistalla oli koko ajan melko ruuhkaista. "

    Äänestä

  • Väärä tieto. Kapi ei mustaa raitaa ole saanut Toyotallaan aikaan, ruskeaa raitaa sen sijaan Kapi on taas saanut aikaan.

    Äänestä

  • VäärinMeni kirjoitti:

    Väärä tieto. Kapi ei mustaa raitaa ole saanut Toyotallaan aikaan, ruskeaa raitaa sen sijaan Kapi on taas saanut aikaan.

    Jos kapi on syönyt lakritsaa?

    Äänestä

  • Mustaraita kirjoitti:

    Jos kapi on syönyt lakritsaa?

    "Paloheinäläinen mustalainen öyhöttää raitilla".

    Äänestä

Onkos Tolliskomaassa, siis siellä Syöttiläsmaakunnassa nuoret nyt puukotelleet toisiaan.?
VIELL` ELÄÄ ISÄIN HENKI JA paskaa naamaan ja Älypeliä OIKEN TOLLISKOIDEN YLIOPISTON MITALLA.
Näyttää siltä ja niin se varmasti on, ettei nuo Tolliskomaan "miehet", oikeat miehtet elättävät itsensä ja perheensä, mutta Tolliskomaan "miehet " ovat elättejä jo useammassa polvessa. Nyt pitää pikkutyttöjen näyttää, että KYLLÄ TOLLISKOMAASSA OSATAHAN.

Äänestä
  • Terveiseet niuvannniemet TollisKOT.

    Äänestä

Voi olla että Kapi käynnisti hallituksen vastaisia mellakoita kun suuri johtaja on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yksikköpäällikkö kirjoitti:

Keskustaa lähellä olevana olen erityisen lähimmäisenrakas. Tunnen huolta vähän liiankin monesta asiasta.

Viime yönä Paloheinässä tarvittiin vahvoja poliisipartioita laajojen levottomuuksien vuoksi.
Tuli heti HV:ni mieleen. Kai hänellä on kaikki hyvin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu