hallitusta ,miksei Demarit ja Vasemmisto tehneet noita leikkauslistoja kun olivat edellisessä hallituksessa ,ei kai toi jättimäinen velka puuntakaa tullut . Vai onko niin että jätetään työt muille ja arvostellaan sitten tehtyjä päätöksiä . Vasureitten on ainakin parasta pitää turpansa tukossa eihän teistä ollut muuta kuin käpälämäkeen lähtiäksi kun tuli tiukka paikka eteen .
Antti Rinnekkin soimi kovasti
yyy778
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Demarit oli tuhoamassa suomea edellisellä hallituskaudella joten en ymmärrä mitä Rinne meuhkaa ja hänellä on nyt valtuudet vähissä kuten päätalon isällä (Hermanni)
Viisainta demarien olisi pyytää suomen kansalta anteeksi aikaansaannoksiaan eikä meuhkata järjettömyyksiä
kansa tukee punanaamaista SAK-hörhöä
antti on kova sana kusipäisissä
ja
siksi kusi on noussut se päähän punertamaan
että
se näyttää sen päänsä mielellään
muuten se näyttäisi alapäänsä
Punasilmä Paavo sinä vasta talousnero ,kävi Kreikan vaaleissa oppia saamassa miten velalla eletään aikansa ,olisihan Paavo ottanut rutkasti velkaa elvytykseen vaikka sitä neljasataamiljoonaa tulee puolessa tunnissa onneksi tälläisistä talouselamän nerosta päästiin .