Kokoomuksen perseestä. Toteuttaa kokoomusohjelmaa!
Soinin kieli revittävä
poikkeenheti
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
No mitä muuta odotit puolueelta, joka vihaa intohimoisesti kokoomuksen vastavoimaa eli "vihervassareita"?
"Vihaa"? Ja ketä? Kandeisi vähän tarkemmin tutustua tuohon pyrkyripunaniskojen porukkaan. Täysiä perässähiihtäjä läskimahoja, eli yhtä kuin persuja, koko sakki.
jytkyn jytkyn jytkyn HEIIIII!
Sujuvasti siirtyi persut kokoomuksen apupojaksi sortamaan demarien tilalle.
Tosin sillä erotuksella, että persuja ei ole kirottu ja haukuttu "jarrumiehiksi", toisin kuin Sdp:tä, kun persut ovat tähän asti suostuneet mukaan kaikkeen köyhien kurjistamiseen, mitä Keskusta ja Kokoomus ovat ehdotelleet. Esimerkiksi Sdp vaati vanhusten hoitajamäärää lisättäväksi, nyt sitä vähennetään. Sdp ja Vasemmistoliitto ajoivat läpi sadan euron tasokorotuksen perusturvaan, nyt se leikellään pois erilaisilla kommervenkeillä. Kyllä kannattaa äänestää porvaria, vai mitä?
Tässä maassa on aivan sama keitä idiootteja äänestää. Lopputulos on joka kerta päin helvettiä. Viimeksi vietiin kakaroilta karkkirahat, nyt viedään loputkin. Kohta kansanedustajat nostavat palkkojaan, koska "vastuu painaa".
Soini alkoi kokoomuksen apupojaksi heti, keputuella. Leikkaukset sattuu kaikkiin, etenkin verottomia osinkoja kahmiviin ja yhteisöveroalesta nauttiviin! Joutuu ostelee löysärahalla kartanoita..