Soini ei ole taikuri

Eikä raha kasva puissa
1957
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Köyhimpien kannattaisi uskoa että joskus köyhyys on heistä lähtöisin.

Olet eläkeläinen ja takuueläkkeellä. OLISIT TEHNYT ENEMMÄN TÖITÄ! Se on itsestä kiinni.

Olet työtön. No MENE töihin! Nyt jo! Siellä on vapaita virkoja.

Olet opiskelija. No VALMISTU jo!

Jne. jne. Ja nyt perussuomalaisia pilkataan siitä että yritetään saada asioihin ryhtiä. Pah. Suomessa tehdään liian pientä työaikaa verrattuna moniin ja siinä 100 tuntia lisää ei edes riitä, mutta parempi kuin ei mitään. Joillakin aloilla palkkojen alennukset muutoinkin täytyy toteuttaa, jotteivät työpaikat lähde. Ja sairaiden lääkkeet maksaa toki (mikä on yksi valitusaihe vihervasureilla), mutta korvauslääkkeitä on keksitty eli lääkkeiden korvauksen pienentämisen voi hoitaa ihminen ihan sillä että ostaa niitä halvimpia lääkkeitä. Ei vaadi aina sitä luxor-luxusta.

Ihmiset on tottuneet liian hyvään. Sitten meitä perussuomalaisia syytetään siitä kun yritetään laittaa asioita järjestykseen. Ei kukaan ennen meitä ole siihen pystynyt, vaan koko ajan tukia sinne ja tänne. Mutta hiljainen enemmistö on meidän puolellamme.

Äänestä
  • Ainakaan täyspäinen. Ääni persuille, oli ääni kokomukselle. Köyhiensortajille. Vielä persuhörhö puolustelee matelua kokoomuksen apupokana!

    Äänestä

  • Mene töihin... ...oot aika nero päätelmissä ÄÄLIÖ !!!näistä 400000 työttömästä 350000 lähtis heti töihin jos olis töitä ja palkkaa maksavia työnantajia !
    SUOMEN ONGELMA ON PALKANMAKSU HALUTTOMUUS EI TYÖVOIMAN PUUTE!! JA MAAHANMUUTTAJIA TARVITAAN POLKEMAAN PALKKOJA

    Äänestä

  • old_profile_86213 kirjoitti:

    Mene töihin... ...oot aika nero päätelmissä ÄÄLIÖ !!!näistä 400000 työttömästä 350000 lähtis heti töihin jos olis töitä ja palkkaa maksavia työnantajia !
    SUOMEN ONGELMA ON PALKANMAKSU HALUTTOMUUS EI TYÖVOIMAN PUUTE!! JA MAAHANMUUTTAJIA TARVITAAN POLKEMAAN PALKKOJA

    Töitä on tarjolla kun ei pyydä mahdottomia.

    Äänestä

  • Täystyöllistetty kirjoitti:

    Töitä on tarjolla kun ei pyydä mahdottomia.

    No onko sellasta työtä missä saa 1800-2000 euroa käteen kk:ssa meinaan tämä ei ole kohtuuton pyyntö työntekemisestä

    Äänestä

  • Täystyöllistetty kirjoitti:

    Töitä on tarjolla kun ei pyydä mahdottomia.

    Juu, ei ole.

    Äänestä

Soini ei ole taikuri ... Soini on luikuri

Äänestä
  • Pullukka kertoili vitsejä tänään eduskunnassa, kun olisi pitänyt vastata miksi takki kääntyi salamannopeasti.

    Äänestä

Soini teki petoksen.Soini oikeuteen huijauksesta.

Äänestä

Aloittaja ottaa nyt nuo laput silmiltään ja korviltaan, ja puhuu vasta sitten!

Äänestä

Yksi hyvä esim on minusta nämä feministi-yksinhuoltajat jotka ovat itse tietoisesti valinneet köyhyysloukun. Suuntana on ollut jo vuosia heillä, että he eivät tarvitse miestä vastaamaan perheen toimeentulosta ym. Koska valtio on lapioinut rahaa tuolle porukalle. Nyt alkaa tulla pää vetävänkäteen, kun valtio ei enää pysty maksamaan heidän toimeentuloaan.
Tässä hyvä opetus monelle naiselle joka tekee yksin lapsia missä riskissä ollaan?

Äänestä

Demarit jättivät laivan kuin rotat. Syöneet kaikki mitä irti saivat. Ja paskansivat vielä.
Valtion kassa on tyhjä ja demarit ajoivat velalla.

Äänestä

Persut leikkaa nyt heti kun valtaan pääsivät eläkeläisten, opiskelijoiden, sairaiden ja työttömien tuloja ja etuuksia. Rikkaille annetaan vaan veronkevennyksiä.
Persut ovat saatanasta ...

Äänestä

isä timo johdattaa suomen heimon hyvän itsetunnon tielle. toivottavasti korjaa edellisen rohveetan mooseksen kämmei

Äänestä

Jännä ilmiö. Ennen vaaleja palstapersut olivat kovasti puolustamassa köyhiä ja vähäosaisia. Kun Soinin takki kääntyi, käänsi myös palstapersu omansa. Eihän asioilla ja ideologialla ole väliä, pääasia että saa kannattaa persuja, vai mitä?

Äänestä
  • Se on kieltämättä hieman kummallista. Mutta kaipa se sairaalloinen persu-uskonto aivopesee aika tehokkaasti.

    Äänestä

Ei ole taikuri ei. Herkkänahkainen poika, säälittävä ammattiloukkaantuja. On myös huono voittaja. Vittuilee kansalle joka ei äänestänyt persuja. Sellaista ei oikea valtiomies tee. Nyt on mairea ja kehuskelee nyt kun pääsee tapaamaan toisia ministereitä ulkomaille. Persuja äänestäneet idiootit ei tajua kuinka pahasti niitä kusetettiin.

Tavallaan tuo touhu on tosi hauskaa viihdettä ja olis mukava vain naureskella noille aivopiereskelijöille. Ei kuitenkaan pysty rennosti nauramaan, koska tuo jengi tulee vetämään tän maan niin pahasti vituilleen, että sitä tuskin pystytään enää korjaamaan.

Äänestä

JYTKYN JYTKYN KYTKYT HEI LUUSERIT NE VIKUUJA SE NAAKRATTAA HEI JYTKYNJYTKYN HEI: Viimvuoden peloissaanne vinguitte, nyt tappiota HEEHEEHEEHEEHHEEHHHEEEEEEEE!

Äänestä
  • Persu? Älykkyyden voi päätellä ulosannista. Ota lääkkeet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hereillä kirjoitti:

Eikä raha kasva puissa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu