Häkämies - aito kokoomuslainen !

Tällaiseen porukkaan kuuluvat Perussuomalaisetkin. Ollaan niin yhtäköyttäyhdistystä hallituksessa. Tästäkö me sovimme, kun persuja äänestimme tavallisen kansan etuja ajamaan?
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Arhinmäki nuoli viime hallituskaudella kokkareiden persettä niin että koko Uusimaa kuuli lipityksen. Ja velka ja velkaantumisvauhti nousivat huippuunsa suurtyöttömyyden ohella.

Äänestä

On tainut tuo Häkämies menettää viimeisenkin järjen häivän yrittäessään viedä työläisiltä pyhätyökorvauksetkin, Taitaa noilla törkeillä esityksillä tulla yleislakko, eikä mikään muu. Herra voisi itse pudottaa palkkaansa puolella, moinen tyhjän paskan jauhaja. Päivastoin työntekijöitä pitäisi palkita, eikä morkata, sillä Suomi saadaan nousuun.

Äänestä

Kyllähän Soinin väki on nyt väärässä porukassa. Tästä hallituskaudesta tulee puolueelle kujanjuoksu. Ihan hirvittää kyyti, mihin perussuomalaiset ovat hypänneet.

Äänestä
  • syvänuolivat kokkareiden perseet aikaisemmalla hallituskaudella, Arhinmäki on Suomen politiikan oksettavin ilmentymä.

    Äänestä

  • Jos katsoitte eilen eduskunnassa Soinin maireaa hymyä ja virnistelyä, ymmärrätte, mistä on kysymys. Tämän vuosisadan käyhän kansan toistaiseksi suurin kusetus menossa. Sitä saa mitä tilaa.

    Äänestä

  • Kyllä näin on, Soini on kuin onkin takinkääntäjien uusi maailmanmestari ja kaikki on vielä edessä?
    Oli suunnattoman röyhkeää kuulla ja käsittää että pääministeri esittää rikkaille 'pyyntöä' tulla mukaan talkoisiin....siinä kyllä Sipilä nolasi itsensä kertalaakilla.
    Samalla kun kaikki tosi pienituloiset ahdetaan entistä surkeampaan tilaan ja näin maksajiksi EU:n loputtomaan kirstuun ynnä maksajiksi uusiin asehankintoihin.....varakas kansanosa vapautetaan kaikesta vastuusta...pyynnöin että jos sopii??

    Äänestä

Mutta miksi työntekijälle pitäisi maksaa tuplapalkka pyhätyöstä? Eihän hän tee kaksinkertaista määrää työtä silloin?

Äänestä
  • Ei tarvitse maksaa, mutta silloin pidetään pyhää...ei mennä työhön ollenkaan.

    Äänestä

Ajatella, että Soini ja Häkämies ovat samaa mieltä hallituksen politiikasta. En olisi ikinä uskonut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Putosi_pohja kirjoitti:

Tällaiseen porukkaan kuuluvat Perussuomalaisetkin. Ollaan niin yhtäköyttäyhdistystä hallituksessa. Tästäkö me sovimme, kun persuja äänestimme tavallisen kansan etuja ajamaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu