Etelä-Pohjanmaan korkeakouluyhdistyksen koordinoima Epanet verkosto on käynnistänyt nk. Tikka-hankkeen, jonka tavoitteena on yliopistollisen tutkimuksen ja käytännön kehittämistyön lähentäminen. Tikka-hankkeessa toteutetaan konkreettisia, aikaan sidottuja, kehittämistehtäviä, joissa Epanet-verkoston asiantuntijat osallistuvat Etelä-Pohjanmaan yritysten, kuntien ja muiden organisaatioiden kehitysprojekteihin. Lähtökohtana tässä työssä ovat asiakasorganisaatioiden tarpeet. Kehittämistehtävät ovat yrityksille maksuttomia. Olisiko alueenne yrittäjillä tarvetta ja halua osallistua?
Ystävällisin Terveisin
Pertti Wathen
puh 050 318 7504
[email protected]
Ystävällisin Terveisin
Pertti Wathen
puh 050 318 7504
[email protected]
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kannattaa kysyä yrittäjiltä, ei huudella täällä Sontaluukku24:ssä. Yleensä hankeihmiset ruukaavat käyttää parjattua mediaakin apuna. Täältä ei apua saa, lehtiille joutuu mainostilasta maksamaan. Vai onko hankkeen rahat jo loppu? Kehitysrojekteja ollut, kehitys edelleen nolla.
Just näin emme tarvi tänne merkonomien ohjeita, pitää olla vähän ylempi tasoista koulutusta ja tietoa
Vimpelin luottamusmiesten päätöksiä, sidonnaisuuksia voisi tutkia. Miten onnistuivatkin saamaan kriisikunnaksi? Onko samaa hulluutta kun Kauhavalle vielä vietäisiin palvelut?