Kiitos Jumala

...että lapseni kuoli sairauteen ja menetin hänet. Kiitos täydellinen Jumala!

Olen aina palvonut sinua ja aina tulenkin palvomaan sinua. Minä olen hihhuli.
4155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

provo

Äänestä
  • Ja?

    Äänestä

totuudessa kirjoitettu. Vaikka mitä tapahtuisi, vaikka menettäisimme kaikki perheenjäsenet, tulisi sittenkin sanoa kuten Job: Herra antoi, Herra otti, kiitetty olkoon Herran nimi!

Äänestä
  • Hmm niin.. Miksi siis rukoilla elämän puolesta, jos kuolema on niin hyvä asia? Heyy se on jumalan täydellinen hieno tahto.. Ei tarvi turhaan surra.

    Eläköön kuolema!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Stypid kirjoitti:

...että lapseni kuoli sairauteen ja menetin hänet. Kiitos täydellinen Jumala!

Olen aina palvonut sinua ja aina tulenkin palvomaan sinua. Minä olen hihhuli.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu