Hankala elämä vai ei- en osaa suhteuttaa

9089hjkjlk

Lapsuus 1-12v. Kuuntelin vanhempieni jatkuvaa riitelemistä, huutoa ja tappouhkauksia ja tappelua (fyysinen pahoinpitely). Sain jo 6v. ensimmäisen syvän masennukseni tämän johdosta. Minuakin pahoinpideltiin monella tapaa tuon 12v ajan. Sain ensipsykoosini 9-vuotiaana vanhempieni jatkuvan riitelyn takia- en yksinkertaisesti jaksanut enää. Sisareni kuoli ollessaan 5-vuotias.
Äitini melkein kuoli perheväkivallan takia. Olin valmis tekemään itsemurhan. Yritinkin sitä, hirttäytymällä.

Vanhempani erosivat.

12v. menin uuteen kouluun ja koska olin hiljainen ja syrjäänvetäytyvä niin olin helppo kohde kiusaajille ja sain turpaani n. joka toinen päivä 2 vuoden ajan luokkani pojilta.

Sitten menin yläasteelle ja päätin että minusta tulee kaunis ettei minua enää kiusattisi ja aloin laihduttaa. Sairastuin anoreksiaan. Sairastin vakavan anoreksian kaksi vuotta. Sain sydänkohtauksia.

Aloitin myös runkkaamaan sairaalle pornolle joka päivä koulun jälkeen siis eristäydyin huoneeseeni ja harrastin tätä n. 4 vuotta.

Paranin anoreksiasta. Masennus uusiutui. Menin lukioon ja pärjäsin siellä erinomaisesti.

Pääsin lukiosta, menin yliopistoon. Yliopistolla suoriudun hyvin.

Sain ensimmäisen työpaikkani ja menetin sen.
Menin vuodeksi au-pair hommiin ja siellä vanhempi äijä heti vokotteli minua ja sain siitä syyt niskoilleni koska perhe oli ns. korkeampaan sosiaaliluokkaan kuuluva ja minä olin heidän mielestään ruma ja huonompi. Lapsetkin hyppivät silmilleni koska olin heidän mielestään "lihava ämmä."


Tulevaisuus: Todennäk. n tule saamaan omia lapsia, koska olen pilannut hedelmällisyyteni. Seksiä en halua koskaan.

0

64

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mies tykkään edelleen sinusta

        Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
        Ikävä
        56
        1134
      2. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

        Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
        Kotimaiset julkkisjuorut
        56
        1061
      3. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

        Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
        Ikävä
        114
        1022
      4. Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi

        Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,
        Suomalaiset julkkikset
        7
        920
      5. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

        Jos joskus kohtaatte?
        Ikävä
        93
        884
      6. Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?

        Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.
        Vain elämää
        5
        745
      7. Sinulle jota kaipaan!

        Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista
        Ikävä
        27
        681
      8. Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?

        Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it
        Sinkut
        191
        652
      9. Jos oltais joskus samoissa bileissä

        Niin lähdettäiskö yhdessä ”jatkoille?”
        Ikävä
        70
        641
      10. Ehkä taidat

        Luovuttaa.
        Ikävä
        73
        617
      Aihe