sossuja ja vassuja eduskunnassa ne kuihtuu kokonaan pois.
4 vuoden päästä ei ole enään
mjjjijhi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ketäs siellä sitten on? persujako?
:) jeee
Katsotaan nyt kun EK ja SSS saa duunareiden palkat ja muut edut muutaman vuoden päästä kehitysmaatasolle ja nälkärajalle, on kiva nähdä ihmisten äänestyskäytös. Ei kai Suomen kansakaan nyt alle tollojen enää valu.
Suomen kansa on sen verran typerää että luulee jonkun lestadiolaisen hihhulin ja populisti poliitikon oikeasti heistä välittävän.
Stuppelokin on vain semmoinen luottokorttisukupolve hymypoika joka ei osaa sitä työtä tehdä vain pelkästään twiittailla ja esitellä hammasrivistöänsä kameralle.
nyt niitä palkkoja maksetaan velkarahalla.
mitä palkkoja maksellaan velkarahalla? Tarkenna hiukan, valtion budjetti on noin 50 miljardia, palkkakulut siitä about 6 miljardia, siis noin 40 miljardia on jotain muuta kuin palkkoja, ehkä niitä maksellaan velalla?
Tätä virttä on veisattu kapinasta lähtien. Poliittiset aatevirtaukset elävät omaa elämäänsä. Katsellaan tämä vaalikausi näin. Sitten uutta papua hihaan.