Tästä on kyse liian usein täällä.

8

407

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asdfölkjqeruih

      Vielä enemmän tästä:

      Argumentum ad auctoritatem

      (auktoriteettiin vetoaminen on argumentaatiovirhe, jossa oma argumentti perustetaan jonkun auktoriteetin sanaan tai arvovaltaan, mutta ei esitetä perusteita auktoriteetin todenperäisyydelle.)

      https://fi.wikipedia.org/wiki/Auktoriteettiin_vetoaminen

      • En vedonnut tässä auktoriteettiin, vaan esitin mielipiteen. Toivon, että täällä olisi rakentavaa keskustelua. Monesti ei ole, joskus on.


      • Valitan

        Siinä tapauksessa kyseessä on Argumentum ad nauseam.


    • eijatkoon

      Vihapuhuja Sanna Ukkola on tunnettu suomen kansan vastainen toimija ts suvakki.
      Hänen juttunsa voi jättää käsittelemättä. Sääli vaan, että pilaa ihmisten aamuja verorahoilla ylellä tv aamussa. On tosin ylenannon mamukulttuurin linjan mukainen toimittaja.

      • nbvfdsaerty7u9

        Pää kiinni, sulta ei ole kysytty homo mitään!


    • MietitäänpäsVähän

      Vihapuhe on useimmiten seurausta vihateoista. Näitä ovat nykyään homoseksuaalisuuteen, feminismiin, oman kulttuurin ja valtion tuhoamiseen, ahneuteen, uskonnolliseen tekopyhyyteen ja maanpetoksellisuuteen pakottaminen valtakoneiston, uskonnollisten businessjohtajien ja korruption avulla.

      Perinteisiin ja kristillisiin arvoihin nojautuviin kansalaisiin kohdistuvat vihateot mediakoneiston ja uskonnollisten auktoriteettien toimesta pyritään peittämään vetoamalla sen seurauksiin, eli ns. vihapuheeseen.

      19 Mutta tämä on tuomio, että valkeus on tullut maailmaan, ja ihmiset rakastivat pimeyttä enemmän kuin valkeutta; sillä heidän tekonsa olivat pahat.
      20 Sillä jokainen, joka pahaa tekee, vihaa valkeutta eikä tule valkeuteen, ettei hänen tekojansa nuhdeltaisi.
      21 Mutta joka totuuden tekee, se tulee valkeuteen, että hänen tekonsa tulisivat julki, sillä ne ovat Jumalassa tehdyt."

    • Ilokseni huomaan, että suomi24:n ylläpito on myös siivonnut vihapuheita. :)

      • 767876qwwertyui

        Niin on, mutta vain viimeisen 5 pv aikana, miksiköhän, mitä halutaan todistaan väliaikaisesti?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää

      Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      52
      1630
    2. Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon

      Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä
      Maailman menoa
      359
      1363
    3. Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas

      Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto
      Kotimaiset julkkisjuorut
      38
      1144
    4. Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?

      Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s
      Sinkut
      351
      1093
    5. kolme tunnistetta kaivatustasi

      Anna kolme tunnistetta kaivatussasi!
      Ikävä
      62
      1091
    6. Kai mua vähän

      Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine
      Ikävä
      137
      979
    7. Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen

      Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel
      Ikävä
      37
      882
    8. Treffi-ilmoituksia!

      Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte
      Sinkut
      204
      798
    9. Riittäisikö se

      Että nähtäisiin viikonloppuisin? Naiselta.
      Ikävä
      62
      658
    10. Olenko käsittänyt oikein?

      Tykkäät, mutta et halua mitään (ymmärrän kyllä syyn miksi et).
      Ikävä
      42
      649
    Aihe