Tästä on kyse liian usein täällä.

8

338

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asdfölkjqeruih

      Vielä enemmän tästä:

      Argumentum ad auctoritatem

      (auktoriteettiin vetoaminen on argumentaatiovirhe, jossa oma argumentti perustetaan jonkun auktoriteetin sanaan tai arvovaltaan, mutta ei esitetä perusteita auktoriteetin todenperäisyydelle.)

      https://fi.wikipedia.org/wiki/Auktoriteettiin_vetoaminen

      • En vedonnut tässä auktoriteettiin, vaan esitin mielipiteen. Toivon, että täällä olisi rakentavaa keskustelua. Monesti ei ole, joskus on.


      • Valitan

        Siinä tapauksessa kyseessä on Argumentum ad nauseam.


    • eijatkoon

      Vihapuhuja Sanna Ukkola on tunnettu suomen kansan vastainen toimija ts suvakki.
      Hänen juttunsa voi jättää käsittelemättä. Sääli vaan, että pilaa ihmisten aamuja verorahoilla ylellä tv aamussa. On tosin ylenannon mamukulttuurin linjan mukainen toimittaja.

      • nbvfdsaerty7u9

        Pää kiinni, sulta ei ole kysytty homo mitään!


    • MietitäänpäsVähän

      Vihapuhe on useimmiten seurausta vihateoista. Näitä ovat nykyään homoseksuaalisuuteen, feminismiin, oman kulttuurin ja valtion tuhoamiseen, ahneuteen, uskonnolliseen tekopyhyyteen ja maanpetoksellisuuteen pakottaminen valtakoneiston, uskonnollisten businessjohtajien ja korruption avulla.

      Perinteisiin ja kristillisiin arvoihin nojautuviin kansalaisiin kohdistuvat vihateot mediakoneiston ja uskonnollisten auktoriteettien toimesta pyritään peittämään vetoamalla sen seurauksiin, eli ns. vihapuheeseen.

      19 Mutta tämä on tuomio, että valkeus on tullut maailmaan, ja ihmiset rakastivat pimeyttä enemmän kuin valkeutta; sillä heidän tekonsa olivat pahat.
      20 Sillä jokainen, joka pahaa tekee, vihaa valkeutta eikä tule valkeuteen, ettei hänen tekojansa nuhdeltaisi.
      21 Mutta joka totuuden tekee, se tulee valkeuteen, että hänen tekonsa tulisivat julki, sillä ne ovat Jumalassa tehdyt."

    • Ilokseni huomaan, että suomi24:n ylläpito on myös siivonnut vihapuheita. :)

      • 767876qwwertyui

        Niin on, mutta vain viimeisen 5 pv aikana, miksiköhän, mitä halutaan todistaan väliaikaisesti?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      150
      2029
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      324
      1230
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      83
      1048
    4. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      908
    5. Mitä tekisit jos näkisit täällä viestin joka on varmasti sulle

      Olisit siitä 100% varma.
      Ikävä
      107
      898
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      53
      844
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      839
    8. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      21
      775
    9. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      58
      739
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      711
    Aihe