Olen jonkun vuoden seuraillut suomi24 ja ottanut osaa keskusteluun. Löysin artikkelin, joka on aika kuvaava, kun lukee osaa näistä keskusteluista.
http://yle.fi/uutiset/sanna_ukkola_suomi24__vihaa_kellon_ympari/7856685
Tästä on kyse liian usein täällä.
8
407
Vastaukset 8
- asdfölkjqeruih
Vielä enemmän tästä:
Argumentum ad auctoritatem
(auktoriteettiin vetoaminen on argumentaatiovirhe, jossa oma argumentti perustetaan jonkun auktoriteetin sanaan tai arvovaltaan, mutta ei esitetä perusteita auktoriteetin todenperäisyydelle.)
https://fi.wikipedia.org/wiki/Auktoriteettiin_vetoaminenEn vedonnut tässä auktoriteettiin, vaan esitin mielipiteen. Toivon, että täällä olisi rakentavaa keskustelua. Monesti ei ole, joskus on.
- Valitan
Siinä tapauksessa kyseessä on Argumentum ad nauseam.
- eijatkoon
Vihapuhuja Sanna Ukkola on tunnettu suomen kansan vastainen toimija ts suvakki.
Hänen juttunsa voi jättää käsittelemättä. Sääli vaan, että pilaa ihmisten aamuja verorahoilla ylellä tv aamussa. On tosin ylenannon mamukulttuurin linjan mukainen toimittaja.- nbvfdsaerty7u9
Pää kiinni, sulta ei ole kysytty homo mitään!
- MietitäänpäsVähän
Vihapuhe on useimmiten seurausta vihateoista. Näitä ovat nykyään homoseksuaalisuuteen, feminismiin, oman kulttuurin ja valtion tuhoamiseen, ahneuteen, uskonnolliseen tekopyhyyteen ja maanpetoksellisuuteen pakottaminen valtakoneiston, uskonnollisten businessjohtajien ja korruption avulla.
Perinteisiin ja kristillisiin arvoihin nojautuviin kansalaisiin kohdistuvat vihateot mediakoneiston ja uskonnollisten auktoriteettien toimesta pyritään peittämään vetoamalla sen seurauksiin, eli ns. vihapuheeseen.
19 Mutta tämä on tuomio, että valkeus on tullut maailmaan, ja ihmiset rakastivat pimeyttä enemmän kuin valkeutta; sillä heidän tekonsa olivat pahat.
20 Sillä jokainen, joka pahaa tekee, vihaa valkeutta eikä tule valkeuteen, ettei hänen tekojansa nuhdeltaisi.
21 Mutta joka totuuden tekee, se tulee valkeuteen, että hänen tekonsa tulisivat julki, sillä ne ovat Jumalassa tehdyt." Ilokseni huomaan, että suomi24:n ylläpito on myös siivonnut vihapuheita. :)
- 767876qwwertyui
Niin on, mutta vain viimeisen 5 pv aikana, miksiköhän, mitä halutaan todistaan väliaikaisesti?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092250- 103896
- 67861
- 48835
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???22832Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha538761- 80687
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76650Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23600- 57561
