jari Aarnio ei ole syyllinen suomalaisten kaikkin synteihin,Media antaa sellaisen käsityksen kuin olisi olemassa yksi syntipukki koko Suomessa ja se olisi hairahtanut jari Aarnio joka on jo näyttänyt ääretöntä kestävyyttä pysymällä hengissä koko maailmaa vastaan.
JÄTTÄKÄÄ JARI AARNIO JO RAUHAAN!!
Kolli57
1894
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
https://www.youtube.com/watch?v=V5CH9fB5_6s
olen lopen väsynyt katselemaan ylen ihmisrääkkäystä vaikka kyseessä onkin rikollinen ja poliisi
Joo...aina eikäy niinkuin haluaa!
https://www.youtube.com/watch?v=c0gElfhA0UY
Tämä AARNIO tapetttaisiin ta mukiloitaisiin jos vapautuisi, sillä on tavallisissa kansalaisissa puhumattakaan erikoisryhmistä, niin paljon vihamiehiä ettei se kauaa vapaalla selviäisi ilman jatkuvaa "kollegoidensa" ja yhteistyökumppaneidensa suojelua ja vartiointia!? tuohon huumerikolliseen tiivistyy koko poliisia kohtaan patoutunut viha ja syystä! Elinkautinen ja palkkarahojen takaisinperintä saatanan nopeasti sekin täytäntöön!
Miksi ihmeessä näille kaiken maailman virkamies-suhteessa oleville ja aikaansa kuluttaville on eri lait kuin tavalliselle ja palkkansa ansaitseville kansalaisille!? Nyt persut nostakaa tämäkin vääryys julkisuuteen ja oikaistavaksi!
Samoin kuin se n. 5-vuoden virkatyösuhteiden palkka- ja työsuhde takuu saa olla töissä vaikka ei mitään tekisikään koko esim. viraltapanon eli irtisanomisen ajalta! jne.
Kyllähän me mutta tuo laki ei jätä... onko se väärin?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015060419808330_uu.shtml
Aarnion poika
Jari Aarnion poikaa syytetään veropetoksesta. Syyttäjän mukaan poika sai isältään tammikuussa 2012 lahjaksi Porvoossa sijaitsevan 35 000 euron arvoisen kiinteistön. Poika jätti syytteen mukaan ilmoittamatta lahjasta verottajalle, jotta hän välttäisi lahjaveron. Vältetyn veron määrä on 2800 euroa.
Vaihtoehtoisesti poika sai syytteen rekisterimerkintärikoksesta. Poika kiistää syytteet.
Syyttäjä vaatii poikaa menettämään valtiolle kokonaan tai osittain Aarniolta lahjaksi saamaa kiinteistöä. Lisäksi syyttäjä vaatii pojalle sakkoja.
Onkohan Jari saanut seksuaalirikollisista ja vasikoista uusia kavereita kun on jo vuoden päivät ollut pelkääjäosastolla? Tosin "hairahtuneen lainvalvojan" kanssa ei taida edes pervot kaveerata...
Aarnio kärsii Suomalaisten kristittyjen syntien tähden.
Ja TIENHAARAN ex-lempivaimo se kirjoittaa ja kirjoittaa.
Hyvä että tuokin tieto tuli ilmi median kautta.
touhua . Syytön jätkä leimataan rikolliseksi rikos- ja huumepoliisin keskinäisten riitojen takia. Kumpikin osapuoli heittää lokaa toistensa silmille ja yhteiskunta maksaa vaikka säästöjä pitäisi syntyä .
Eipä ole kenenkään mieleen tullut sellainen asia . Aarnio kun on istunut toista vuotta tutkintovankilassa niin huumekauppaa on käyty aika vapaasti kaduilla . Huumepoliisin tulokset eivät yllä läheskään samalle tasolle kuin silloin kun Aarnio oli johdossa .
Miettikääpä tätä.
Kettujen kettu! Pelkkä ukon näkeminen telkkarissa tekee pahaa!
Tulisipa joku oikea syväkurkku tai poliisi-snowden joka kertoisi noidenkin juttujen taustat. Se mitä näkyy on vain päästöä varsinaisesta suolistosta joka on kaiken yläpuolella.
Miten se juttu Putinin ja Mika Salon löytymisestä KRP: n epäiltyjen listalta menikään? Seurasin erästä oikeudenkäyntiä 2012 kun KRP tutki moottoripyöräjengiä. Mika Salokin sekotettiin siihen käräjöintiin. Vuotta myöhemmin, keväällä 2013, hovioikeudessa, samaKRP:n poliisi perui puheensa ex -formulakuskin kuulumisesta rikollisjengiin.
Hämmästyin kovin kun syksyllä 2013 Aarniota alettiin epäillä rekisterin tietovuodosta Salon osalta. Juttu josta asiaomaiset tiesivät oikein hyvin, kuka mitäkin oli paljastellut, siirrettiinkin Aarnion vastuulle. Miksi syyttäjä toimii noin?
Media kyllä auttaa hämärryttämisessä niin että Mika Salo itsekään ei enää muista kuka poliisi häntä patisteli käräjillä 2012.
Tutkimatta ovat herrojen aivoitukset.
koska aarniosta on tullut täydellinen pakkomielle "oikeuden totuuksia" etsiessä,kuten anneli auerin jutut. jos kaikki poliisien temput ja vääryydet pannaan esille,puolet heistä joutuu heti oikeuteeen ja viralta. poliisi on kuin jumala tässä maassa,joita "lain" keinoin suojellaan kuin pyhimyksiä. armeijakaan ei ole mitään noiden rinnalla.
oikeuslaitoksen pakkomielle olla aina oikeassa ei toteudu koskaan,se on täydellisen varmaa. siinä porukassa on ositttain kerrassaan omituista väkeä,kuin muusta maailmasta.
tuskin monikaan uskoo aarnion syyllisyyteen,koska aarnion ja poliisin työhön liittyy luonnostaan maallisen vaelluksen kaikki "totuuksien etsintä",joka on täydellinen mahdottomuus.vaikka mitä keinoja käyttäen. media on osasyyllinen pelkän bisnes uutisoinnin muodossa kaikkine utopioineen.
Minkälainen päällystö - sellaiset alaiset.
Jos poliisihallinnossa on tällaista väkeä, mitä voi koko laitokselta odottaa?
Että oikein perheenjäsen, kenet oikein olisi pitänyt lopetaa?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015060519810235_uu.shtml
Muistan kanssa ajan kun puhuttiin että Suomeen pitää saada huumepoliisi joka soluttautuu rikollisten joukkoon ostamaan ja salakuljettamaan huumeita .
Tuo palkkio siitä sitten seurasi.
kyllä on ja iso syyllinen, oikea pervo!!
aarnion tekemisistä tiedettiin jo ajat sitten. isoisemmat. mutta aarnis mokasi jotain ja veliverkosto päätti "antaa opetuksen" ja "muistuttaa muita". ehkä aarnio alko tehdä "omia" bisneksiä. näin se skulaa vallan huipuilla. ja jo vareskin sen on kertonut.