Rinne lupasi Seinäjoen puoluekokouksessa Jutalle ministerinpaikan ensimmäisenä päätöksenään SDP:n puoluejohtajana. Ei vaan ole lupaustaan pitänyt! Miten sellaiseen lupaustensa rikkojaan oiken pitäisi suhtautua?
Rinne petti Jutan
wene
21<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
vai risiiniöljyä konjakkiin vai molemmat?
Sekin kauhukuva demarien vaalitappioon!
Urpilainen on hävinnyt valtataistelun. Viimeinen naula vallanpaluun arkkuun oli se kun SDP:n ryhmäjohtajuusäänetyksessä Juttaa ei valittu.
Siispä: Olette hävinneet! LOPETTAKAA VANHOJEN KAIVELU!
Eikö se mennyt niin että Jutta petti ensin äänestäjät suostumalla
EVM-sopimukseen jossa rahamme jaellaan muihin maihin.
Äänestäjät vastasivat tähän petokseen ja äänestivät muita puolueita, ja niin jäi hallituspaikat saamatta,
Rinne ei voi ketään nimetä ministeriksi oppositiosta.
Miten ihmeessä meidän pitäisi unohtaa kun Antti Rinne on luvannut Jutta Urpilaiselle ministerinpestin. Sitä me tässä isolla joukolla odotamme aina vaan.
Mistä saisimme puoluejohtajan joka tekisi niin kuin sanoo! Jutta sentään piti lupauksensa!
Oletko joskus kuullut demarista joka pitää lupauksensa?
Olen kuullut Tannerista, oletko sinä?
Jutta pitäisi saada takaisin ja ay- SAK- yrmy Rinne pitää lähettää takaisin sinne mistä on tullutkin.
Demarien äijä-feminismillä on oudot kasvot. Heinäluoma, Rinne, ...
Ja ay-klikin miesten oppipojat,kokelaat lindman ja kummipoika räsänen,apulaiset ainakin feld ja päihdetyöntekijä paapero.marisijatreelta,taavitsaus mikkelistä.ketä muita kuuluu ay-miesten palvojiin?
Vaikuttaa enemmän homoklubilta kuin puolueelta.
Kokoomus ja rkp ylläpitävät tätä tyhjää läpätystä Jutasta. Keittiön kautta politiikkaan noussut Jutta oli onneton ministeri ja se fakta ei pala tulessakaan. Porvaripuolueet haluavat vain repiä jutta-lööpeillä sdp:tä lisää ja näyttävät onnistuvan siinä uskomattoman hyvin jopa sdp:n kannattajien keskuudessa. Sdp on todellakin kusipäiden klaani nykyään. Aiemmin Jutan kaltaiset tollot eivät olisi ikinä edes päässeet lainkaan esille puolueessa. Mutta taso on nyt vajonnut todella alas ja nousua ei näy. Kukkahattujen valta vain näyttää yltyvän. Se tarkoittaa sdp:n kuolemaa.
SAK-AY-nilviäiset ja hinturat muodostavat puolueen ytimen. Mitä tästä seuraa: vain sitä itteään ja takaapäin. Ja haisee kauas.
Joka tapauksessa jos lupaa jotain niin minimi on se että myös tekee sen minkä on luvannut.
Miksi levität typerää valhetta. Rinne sanoi ”jos puolue on hallituksessa niin …”
Jutta pakoili vastuuta ja petti Antin kun esti puolueen osallistumisen hallitukseen.
Jutta lupasi perustaa varjohallituksen ja petti siinäkin Antin.
SDP on naisten puolue, johtuen siitä että. enemmistö naisista ei ole niin ajanhermolla kuin miehet( ei millään pahalla) mutta kun heitä asioista ( mamut, pakkoruotsi, ylimääräiset sak-maksut =työttömyysturva) valistaa ja heille totuus valkenee sen jälkeen se on 9,5%.
Nyt puolujohtomme yrittää kääntää huonon menestyksen syyksi Jutan. Tyhmiäkö ovat?
Puolue olisi nousussa jos olisi vaadittu eroa EU;sta ja eurosta,
niin ei tehty eikä tulla tekemään,
Nyt minä ryyppään
Erkki Tuomioja:
- Demarit eivät kuitenkaan pelasta asiaa linnoittautumalla vain vanhan puolustamiseen tai itkemällä sitä että sanomamme ei mennyt perille.
Linnoittautumisesta on myöhäistä puhua, se alkoi 1800-luvulla ja päättyi Lipposen aikaan.
Erkkikään ei ymmärrä, että kyllä sanoma meni perille, mutta se oli äänestäjien huijaamista.