http://timosoini.fi/2014/08/perussuomalainen-ei-peta/
Timppa se näyttää olevan huumormiehiä.:-)
nauru ei lopu.:-)
19
99
Vastaukset 19
- kansa.toteaa
Soinin jutut ovat AINA kuin suoraan perseestä.
- Huumormiehiähän_tuo
Eläkeläiset ja lapsiperheet kyykytetään ja mitä tekeekään timppa?:
http://www.kauhajoki-lehti.fi/wp-content/uploads/2012/10/timosoini1-545x400.jpg
Älytöntä.- Kansa_muistaa
Leikkaaminen on iloinen asia. Timo niin kovin viihtyy herraseurassa. Musta auto vie soppatykiltä toiselle. Jossain välissä nostetaan aina om,aa häntää ja palkkioita. Talven tullen lähdetään tutustumaan Vanuaton paikallishallintoon.
Hyvähän Pullukan on nauraa röhöttää, kun itselle juoksee kymppitonnin kuukausipalkka erinäiset edut, kuten työsuhdeauto kuljettajineen.
- AntipersullaAnaalivaihe
menossa.
Taitaa olla kesäfiilis.- Karkuri
Ei ihme että Soini pakenee ulkomaille!
- Päivän_slougani
Persu ei myy persettään. Emme ole ostettavissa, emmekä petä.
- Lopen_kyllästynyt
Se on totta, ei persut myy, ne antavat rikkaille sitä ilmaiseksi.
- hörhisnäki
Kyllä nakrattaa oppositioon paiskattujen joukkomärinä Arhinmäki kapumestarina, HÄÄHÄHÄHÄHÄHÄH*HÄHÄHÄHÖÄÄÄÄ
- 159
Sinäkin olet yksi niistä aivottomista, jotka eivät ole edes huomanneet Soinin petosta. Sinun pitäisi hävetä tyhmyyttäsi, mutta olet niin tyhmä että et edes tajua olevasi tyhmä.
- Timon_kertomaa
Me persut emme pelasta pankkipelureita ja kelvottomia poliitikkoja suomalaisten kovalla työllä tienaamilla rahoilla.
Päätös oli kova ja ainoa oikea.- hahahaahahhaaaa
Viikon paras.
Repesin.:-))
- Kääntöliituraita
Takin kääntö ei oo varmaan pettämistä...
- Perssoni
Pullukkahan sanoi hallitusohjelman julkistamisen jälkeen, että "takinkääntäminen on suhteellinen käsite".
Persujen dogmihan on perinteisesti ollut, ettei pidä olla mitään seliteltävää eli tulkinnanvaraa eli ei myöskään suhteellisiä käsitteitä. Asiat pitää sanoa niin, että yksinkertainkin persu ne ymmärtää. Nyt(kään) ei käynyt niin. Perssoni kirjoitti:
Pullukkahan sanoi hallitusohjelman julkistamisen jälkeen, että "takinkääntäminen on suhteellinen käsite".
Persujen dogmihan on perinteisesti ollut, ettei pidä olla mitään seliteltävää eli tulkinnanvaraa eli ei myöskään suhteellisiä käsitteitä. Asiat pitää sanoa niin, että yksinkertainkin persu ne ymmärtää. Nyt(kään) ei käynyt niin.Sanoi myös jossain yhteydessä, ettei ole kääntänyt takkiaan, vaan muuttanut mielipidettään. Alkaa olemaan jo surkuhupaisaa tuo selittely, vaikka yleisesti persut eivät Soinin sanomisia kyseenalaistane, joten siinä mielessä Soinin kannattaa selitellä.
- weryryry
HHÄHÄHÄHÄHÖHÄHÖHÄHÖHÄHÖHÄHÄHÄHÄHÄHÖHÄHÖHÄHÖÖÄÄÄÄÄÄÖÖÖÖÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄHHHHHHHHÄÄÄÄÄHÄHÄHÄHÄHÄHÄHÄHÄHÄHÄHHÄHÄÄÄÄ!
Pullukka, sano punikki, sano vihrevä liike sano opositio sano HÄÄH HÄÄH HÄÄ!- 1819
Eikö sinulla ole mitään asiaa? Häpäiset itsesi tuolla aivottomalla ölinällä. Toisaalta - mitäpä se minulle kuuluu, jos haluat antaa itsestäsi idioottimaisen vaikutelman. Idioottihan taidat juuri ollakin.
- Perpanssi
Mistä tietää että soini valehtelee? Sen suu liikkuu...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va782011Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661239Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu251052- 1411028
- 91729
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa118722- 45697
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63662- 59655
- 59608