Hienoa että nyt on kunnon suomalainen

ei.nokkosihottumaa

puolustusministeri, joka on myös res.ups. Niinistö on kaveri joka todella tietää kuinka suomen puolustuksen asiat ovat ja mitä pitää tehdä.

Onneksi päästiin siitä hurrista eroon, sehän oli häpeä tahra suomelle.

7

77

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Halla-ahon_äänestäjä

      TÄRKEINTÄ OLI PÄÄSTÄ EROON ISLAMINVIHREISTÄ KUTEN BRAXISTA JA KREMLINPUNAISESTA KUTEN ERKKI TUOMIOJASTA VIRON SYÖJÄSTÄ JA ANTTI JURHINMÄESTÄ JA HALOSESTA

      Timo Soini kertoo, miten demla Tuija Brax suosi venäläisten militaristien maa-aluehankintoja ja KAIKEN PÄÄLLE VIELÄ demla Tarja Halonen poisti niiden tieltä maamiinat

      http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/timo-soini-tylyna-vaalitorilla/2009240

      SEN SIJAAN PERUSSUOMEN JUSSI NIINISTÖ PANEE TUULEMAAN HETI, KANSA YLISTÄÄ PUOLUSTUSMINISTERIÄ

      "Puolustusministeriö alkaa valmistella Sarviniemen pakkolunastusta: ”Meillä ei ole tarvetta jatkoneuvotteluihin” — Se menee sillä tavalla, ettei valtio voi maksaa ylihintaa, Juusti sanoo"

      Puolustusministeri Jussi Niinistö saa Etelä-Saimaan verkkokeskustelussa vuolaista kehuja Sarviniemi-kannanotoistaan

      http://www.esaimaa.fi/Online/2015/06/05/Puolustusministeriö alkaa valmistella Sarviniemen pakkolunastusta: ”Meillä ei ole tarvetta jatkoneuvotteluihin”/2015119140002/4

      http://www.esaimaa.fi/Online/2015/06/04/Sarviniemi-kauppojen käänteelle suitsutusta — rahoitusta ihmetellään /2015119137424/4 4.6.2015 Puolustusministeri Jussi Niinistö (ps.) saa Etelä-Saimaan verkkokeskustelussa vuolaista kehuja Sarviniemi-kannanotoistaan.

      KATSO KOMMENTIT VERKKOKESKUSTELUSSA http://www.esaimaa.fi/Online/2015/06/03/Puolustusministeri Niinistö: Valtio voi pakkolunastaa Taipalsaaren Sarviniemen/2015119135279/4

      Timo Soini kertoo, miten demla Tuija Brax suosi venäläisten militaristien maa-aluehankintoja ja KAIKEN PÄÄLLE VIELÄ demla Tarja Halonen poisti niiden tieltä maamiinat

      Mikä on demla? http://hommaforum.org/index.php?topic=3379.0

      http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/timo-soini-tylyna-vaalitorilla/2009240 Kyllä strategisten tonttien pakkolunastukselle. Soini teki aikoinaan maan-ostoista kirjallisen kysymyksen eduskunnassa ennen siirtymistään EU-parlamenttiin. – Tämä oli ikävä kyllä nähtävissä jo viisi, kuusi vuotta sitten. Silloinen oikeusministeri Tuija Brax (vihr.) vastasi, ettei kysymys anna aihetta, Soini muistelee. Soini lopettaisi henkilömiinojen hävittämisen, koska ne ovat tehokkaita maahantunkeutujan joukkoja vastaan. – Jos minulla siihen valta olisi, pysäyttäisin niiden hävityksen tässä tilanteessa. Tuntuu hullulta, että Venäjällä, Kiinalla ja Yhdysvalloilla niitä on. Suomi liittyi Ottawan miinankieltosopimukseen 2011, kun eduskunta hyväksyi ehdotuksen äänin 110-47. Suomessa henkilömiinakieltoa ajoi muun muassa presidentti Tarja Halonen. Puolustusministeriö vastusti. Suomi oli ennen liittymistään ainoa EU:n jäsen, joka ei ollut allekirjoittanut Ottawan sopimusta. – Miinojen valmistuskyky voidaan ylläpitää. Ottawan sopimus ei menisi tässä maailmanajassa Suomessa läpi, Soini otaksuu.

    • raatokärpänen

      Vaarallinen sotakiimainen iikolli. J. Niinistön arvostelukyky ja itsehillintä katoavat aina, kun esille nousevat armeijaan ja aseisiin liittyvät aiheet. Hän ei vain voi sille mitään.

      Puolustusministeriksi ei pitäisi valita tuollaisia asiasta sairaalloisen innostuneita pölhöjä. Kepulla olisi ollut paikalle hyvä mies, Seppo Kääriäinen, mutta kun J. Niinistön oli pakko päästä puolustusminitseriksi. Pakko.

    • lkjhjö

      Joo kuristettu piiper-kolli ei ainakaan osaa puolustaa kun kuokkavieraiden bussilippua.

    • HerrFlick

      Avaaja on oikeassa. Nyt saatiin oikein Valkoisen Rintaman edustaja puolustusministeriksi. Hänellä on vankka asiantuntemus suojelukuntatoiminnasta ja Lapuan liikkeestä, mikä tulee olemaan puolustuslaitoksen toiminnan perustana jatkossa.

    • kunhan ei lankea hurrien houkutuksiin. soinia taas yritettiin nöyryyttää peräti arlandan ulkoministeriössä. ruotsin maassa on jotain mätää ...

    • Perssoni

      Kattilapää-puolustusministeri kohkaa Suomen ja Ruotsin välisestä puolustusliitosta kuten lokalahden poika Kanervakin. Nämä muka-vakavasti otettavat poliitikot eivät ilmeisesti ymmärrä, että Ruotsilla ei ole - eikä ruotsalaisesta näkökulmasta pidäkään olla - mitään halua liittoutua Venäjän naapurimaan kanssa. Osoittaa iikolli-Niinistön kyvyttömyyttä tarkastella asioita objektiivisesti.

    • Halla-ahon_äänestäjä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      67
      1232
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      901
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      335
      685
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      661
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      638
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      636
    7. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      101
      625
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      592
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      574
    Aihe