Erityisen ujona ja hivenen kokemattomana olen tuntenut seksin harrastamisen miesystäväni kanssa erittäin kiusalliseksi ja noloksi.
Miesystäväni on minua 7 vuotta vanhempi ja paljon paljon kokeneempi, tietää siis mistä naiset pitävät ja osaa hyvin minutkin tyydyttää.
Tosin asennot ovat kiusallisia.
Häntä tuntuu miellyttävän asento jossa olen päällä, eli ratsastaminen. Minulle tämä asento on kiusallinen, sillä en osaa liikkua / liikuttaa itseäni jotta se minustakin, saatikka sitten miehestäni tuntuisi hyvältä.
Eli periaatteessa tarkoitan tätä tekniikkaa,
jos vaikka siihen saisin hieman vinkkejä.
Kenelläkään antaa vinkkejä tähän pulmaan?
Miten siis kannattaa liikkua / liikuttaa itseään?
Erilaisista asennoista haluaisin myös mielelläni kuulla.
Miesystäväni on minua 7 vuotta vanhempi ja paljon paljon kokeneempi, tietää siis mistä naiset pitävät ja osaa hyvin minutkin tyydyttää.
Tosin asennot ovat kiusallisia.
Häntä tuntuu miellyttävän asento jossa olen päällä, eli ratsastaminen. Minulle tämä asento on kiusallinen, sillä en osaa liikkua / liikuttaa itseäni jotta se minustakin, saatikka sitten miehestäni tuntuisi hyvältä.
Eli periaatteessa tarkoitan tätä tekniikkaa,
jos vaikka siihen saisin hieman vinkkejä.
Kenelläkään antaa vinkkejä tähän pulmaan?
Miten siis kannattaa liikkua / liikuttaa itseään?
Erilaisista asennoista haluaisin myös mielelläni kuulla.
Vastaukset 19
Vanhimmat
aika opettaa, katso ukon naamaa ja siita nakee tykkaako vai ei. puolivuotta kovaa treenausta ja olet itsekin niin kokenut ettei tarvitse enaa muilta kysella.
Mulle tytöt on ainakin sanoneet:
En tykkää suuseksistä
En tykkää sperman mausta
En tykkää ratsastamisesta
En tykkää sormesta sisälläni
En tykkää nuolemisesta (siis pimpin)
Koskaan tyttären eivät ole valittaneet kun olen painanut lähetys-saarnaaja-asennossa, on kai joku nauttinutkin voihkinnasta ja ihonväristä ( hiestä) päätellen ja kiitoskia on orgasmeista..
Vaikkakin joku on myös valitellut et olisit vähänaikaa voinut vielä jatkaa....kun meinas tulla.
Siis sano poikaystävällesi ihan suoraan etten halua ratsastaa...
Olet sitten onnenpekka kun naisesi tykkää siitä ihan tavalliseeen tapaan. Meitä on moneksi. Minäkin olen onnekas kun mun nainen tykkää noista kaikista jutuista niin kuin minäkin. Ei sperman mausta tarvitse edes niin tykätä, kunhan ei inhoakaan. Mutta kova kiihko on saada sitä suuhun. Sitä en osaa selittää, mutta niin se joillakin on. Heh, kai naiset on sit vaan niin siisteyden perään, että nielevät ennen kuin antavat sotkea lakanat.
Minulla oli itseasiassa aivan sama "ongelma" kuin sinulla, eli olin liian ujo, joten en oikeastaan edes uskaltanut liikuttaa itseäni mihinkään suuntaan. Mutta kun kerrot poikaystävällesi tästä ujoudesta (ehkä tietääkin jo), niin hän kyllä ymmärtää ja opastaa! Varsinkin jos hän on jo 7 vuotta vanhempi! Itsekin hän on joskus ollut kokematon! Ja rohkeasti vaan kokeilemaan eri tyylejä, ei seksi niin vakava asia ole, että siitä pitäisi kovaa stressiä ottaa! :)
Ja jos ratsastaessasi teet jotain miehen mielestä kummallista, niin kyllä hän sanoo! :) Ei siis hätää!!
Tere
ei se ny niin vaikeeta ole. Ainoo että jos yrität epätoivosesti pystysuuntaan vaan liikkua, niin sit on hankalaa. Hyvin kalu liikkuu pimpassa vaikka liikutat ittees eteen ja taakse, sillee pystyt liikkumaan nopeemminkin kuin ylös ja alas.
Samaa mieltä edellisen kirjoittajan kanssa...Itse ratsastan ja paljon ja miehenikin mielestä tämä on paras asento :)
Eli liikun ees taas....en ylös alas :)
*mmmm*...ei muuta kuin nautinnon iloa =)
Kyllä se siitä.
siina ees-taas liikkumisessakin taytyy kayttaa jarkea, ei se kalukaan ihan kaikkea kesta.
ees taas???
...liike tapahtuu vaakatasossa, hienommin sanottuna horisontaalisesti. Vastakohtana vertikaalinen eli pystysuuntainen liike. Siis maataan navat vastakkain ja nainen on päällä. Nainen liikuttaa lantiotaan eteen ja taakse eikä ylös ja alas suhteessa miehen makaavaan vartaloon. Mies voi auttaa liikkeen muodostamisessa omalla lantiollaan sekä käsillään. Asento on ihana etenkin jos naisella on suuret ja raskaat rinnat jotka heiluvat miehen rintakehän ja kasvojen yläpuolella liikkeen mukaan.
Koitappa olla ensin päällä makuuasennossa jalat miehen molemmin puolin ja siitä sitten pikku hiljaa nousta pystympään ja lopulta ratsastamaan.
Tämä on oiva neuvo. Tykkään itse kovasti siitä kun nainen ensin kiehnää päälläni ja hieroo klitorista penistä vasten. Tuntuu mukavalta ja kiihoittavalta, mutta en laukea siitä vaan nainen voi helposti itse saada orgasmin. Sen jälkeen nainen voi siirtyä pystympään asentoon ja aina välillä pieneksi hetkeksi voi laskeutua alemmaksi. Ujostelu on turhaa, koska miehelle on pelkkää plussaa, että saa katsella sinua samalla kun olet siinä päällä ja kosketella rintojasi ja peffaasi. Se tekee hyvää naisen itsetunnolle ja antaa naiselle aktiivisemman roolin seksuaalisuutensa kehittämisessä. Mieskin haluaa välillä huilata, mutta pystyy myös jossain määrin osallistumaan aktiin vaikka onkin alla.
SANO UKOLLESI ETTÄ PANEE TAKAAPÄIN. SE ON HYVÄ ASENTO JOSTA SAA KUNNON ORKUT
Lopetat vaan sen ujostelun,luulen että olen tavannut
vielä ujomman tytön kuin sinä,ensimmäinen yhdyntämmekin piti tehdä säkkipimeässä.
Ratsastusasentoon meneminen oli kyllä iso kynnysasia mutta kun se tapahtui ja hakemisella löytyi hyvä tekniikka niin ujous hävisi ja ei mennyt kauaakaan kun tyttö otti jo oma-alotteisesti suihin.
Hei Katariina,
haluaisin jutella kanssasi ikäerostasi sun poikaystävän kanssa. Kun mulla on vähän sama tilanne ikäeroan ja seksinkin suhteen :) Kirjottele mulle jos kiinnostaa.
Hyvät jatkot!
[email protected]
Kun olet päällä ja etsit itsellesi mielihyvää ja nautintoa, miehesi sen näkee/tuntee.Itselleni ainakin on nautinto se kun näen naiseni saavan tyydytyksen ja orgasmin,, ja se varmimmin löytyy kun hän "ratsastaa", hän voi itse säädellä omien tuntemustensa mukaan omaa liikkumistaan.
Siihen ei ole mitään ohjetta joka sopisi kaikille,,"kuuntele itseäsi", erikoisesti kun olet päällä.
Puhut asiaa. On aivan älytöntä ruveta kyttäämään toiselle orkkuja jollain tempulla. Menee suorittamiseksi ja pilalle molemmilta koko homma. Sitten sitä ollaan ahdistuneita ja parisuhde kärsii ihan turhaan. Naisten lehtien seksitemppujutut on ihan perseestä. Niistä tulee vain turhia paineita. Kikkailu ei ota huomioon ihmisten yksilöllisyyttä.
Heippa!
Itseänikin aluksi ujostutti tuo ratsastus. Ei kyllä sen takia että liikkeen kanssa olisi ollut ongelmia, vaan ennemminkin minua häiritsi se, että poikaystävä näki kaiken.
Tunsin oloni paljon mukavammaksi kun kokeilimme niin että minä ratsastin mutta naama miehen varpaiden suuntaan, siten että hän näki selkäni. Niinpäin sitten opin kovasti pitämään ratsastuksesta ja kun ujous alkoi kuukausien päästä hellittämään, niin alkoi "oikein päin" ratsastaminenkin tuntua mukavalta.
Kannattaa kokeilla, ei tarvitse murehtia miltä ne tissit ja vatsamakkarat miehen silmissä näyttävät, vaan voi huoletta keskittyä itse liikkeeseen ja sen tuntemiseen.
Miksi naisen on niin vaikea uskoa, että mies nauttii rakastettunsa katselusta. Aina. Nainen on niin ylikriittinen vartalonsa suhteen, mikä on siinä mielessä hyväkin, että se motivoi naista pitämään huolta ulkonäöstään. Mutta petissä nainen tarjoaa itsensä miehelle sellaisena kuin on ja mies nauttii siitä. Visuaalinen puoli on miehelle tärkeää seksissä. Viet mieheltä osan tästä ilosta kun käännät selkäsi. Ei, etteikö kääntöpuolikin voisi olla kiva kattella, mutta muistutan, että Kama Sutrassa ei ole ainuttakaan asentoa, jossa mies ja nainen eivät olisi silmätysten. Tämä siksi, koska ainakin minä koen seksin henkisen puolen tärkeäksi ja haluan nähdä rakastettuni kasvoilta nautinnon ja nälkäiset silmät.
Vo teitä kamasutran orjia. Käyttäkää omaa mielikuvitusta ja tuntemuksia.
Nainen on aivan yhtä kaunis takaakin päin.
Moni tyttö uskaltaa paremmin näpläillä itseään kun mies on selkäpuolella.