Enpä kehtaisi ajaa jollain Lexuksella

loxuspoksus

Toista se on Audi, BMW ja M-B joiden arvostus ja laatu on aivan toista luokkaa. Lexus on sellainen outo marginaalimerkki.

9

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Monta_totuutta

      Aivan totta. Audi- ja BMW-kuljettajan kannattaa katsoa polkimia jo ison Alfan rinnalle tulllessa. Maseratin tullessa kannattaa valita kääntyvä kaista. Jaguarilla ajava on samanarvoinen Porchen kanssa, mutta Ferrarin osuessa paikalle, voitte miettiä mikä maailmassanne meni pieleen. Vaikkapa vanhan Saabin osuessa rinnalle, katsokaa varmuuden vuoksi, ettei työnantajasi aja siinä.

      Persekarvatkin veltossa perseessä on Audikuskilla pitemmät, kuin on koskaan nähty Lexusta kuljettaneella. Nähty Lahdessa Motonetin parkkiruudussa. Vanhat matot lensi Audista suoraan nurmikolle. Hienoja ihmisiä.

      • kaikkionsuhteellista

        Ferrarin, Porschen, Maseratin, Lamborghinin yms. omistaja taas menee kateudesta vihreäksi kun liikennevaloihin ajaa viereiselle kaistalle Bugatti Veyron (maailman nopein sarjatuotantoauto) :D


      • teroiies

        hennessey venom gt on nopein sarjatuotantoauto


    • Lasten_jutut

      erottaa heti jo siitä ettei niissä ole asiaa nimeksikään. Johtuu täydellisestä kokemuksen puutteesta autojen suhteen.

    • LexusSeuraavaAutoni

      Itse en kehtaisi ajaa mersulla, tunnen liian monta tapausta joidenka kaikki rahat menevät autoon ja muuta elämää leimaa järjetön nuukuus, esimerkkinä mainittakoon yksi tapaus joka säästää vanhat jugurttipurkit kertakäyttömukeiksi että on varaa ajaa mersulla, toiselle omistajalle 7€ ulkona syömisestä on liikaa, mieluummin ollaan päivä nälässä, jos Lidlistä ostetut eväät jäi kotiin.
      Itse mersua ajaneena sanoisin vielä että ylimainostettu laiva, vauhdin kasvaessa perusmalleista loppuu ajo-ominaisuudet ensimmäiseen mutkaan.

      Bemarikuskit jotka tunnen on itsekeskeisiä ihmisiä, en ymmärrä miten kaikki kusipäät valitsevat saman merkin, auto kyllä on ihan ok.

      Audeista taas sen verran että laatu on niin paskaa ettei tuo paljoa volkkarista parane, itse en kehtaisi ajaa autolla josta ensimmäisenä kysytään, millä moottorilla, vaihteistolla, syökö öljyä ja kuinka on kestänyt.

      Lexuksessa ei ole moisia imago-ongelmia. Lisäksi laatu näistä neljästä on paras jos laatu on ominaisuuksien ja kestävyyden summa.

      • Huumori-auto-lelux

        Lexuksessahan vasta imago-ongelmia onkin. Arvostus on täysi nolla. Ruostuu käsiin ja on laadultaan korealaisiakin huonompi.


      • Hyvätaihuono

        Edelliseen kirjoitukseen: mihin sinä toisten arvostusta tarvitset? Etkö sinä osta autoasi omaan käyttöösi?

        Ruostuminen on suhteellista. Sähkösinkitys on käytännössä aika ohutta ajateltaessa ruostumattomuutta pidemmälle ajalla, joten suosittelisin täydellistä suojauskäsittelyä, jos meinaa autoa pidemmän ajan pitää. Käsittely ehkäisee ruostumista tehokkaasti ja on omalla tavallaan upean näköinen. Valitettavasti se maksaa.

        Laadullisesti uskoisin Lexuksen olevan kilpailukykyinen korealaisten kanssa, niin on on vähävikainen kirjoittajalla ollut. Aika hiljainen, kohtalaisen suuntavakaa ja audiolaitteistoltaan positiivinen.

        Onko arvonalennuksella merkitystä? Ei minkäänlaista. Ajat kymmenen vuotta ja ostat uuden. Harvalla käyttöautolla arvo nousee ajettuasi sen liikkeestä ulos!


    • Mbmieseiihmemies

      Kerrotko vielä aluksi, montako Lexusta sinulla on ollut? Asiantuntemusta tuntuu olevan.

      • Montako_Lexusta

        Ei yhtään kun mulla on Helkama Raisu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      249
      14204
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      61
      7220
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      201
      6975
    4. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      41
      5039
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      109
      4817
    6. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      74
      4687
    7. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      80
      4395
    8. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      19
      4371
    9. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4132
    10. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      101
      3931
    Aihe